Lösev Ekibi Zonguldak’a Geldi

Ankara’dan gelen LÖSEV ekibi, lösemili çocukların 12 ay boyunca et yiyebilmesi için Zonguldak’ta kurban bağışçılarına çağrıda bulundular.LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Can Öney ve LÖSEV Sosyal Hizmetler Sorumlusu Arzu Bağ, LÖSEV’in...

Lösev Ekibi Zonguldak’a Geldi
Ankara’dan gelen LÖSEV ekibi, lösemili çocukların 12 ay boyunca et yiyebilmesi için Zonguldak’ta kurban bağışçılarına çağrıda bulundular.

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Can Öney ve LÖSEV Sosyal Hizmetler Sorumlusu Arzu Bağ, LÖSEV’in Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında Zonguldak’a geldi. Vakfın tanıtımı ve yapılan yardımların bilgilendirilmesi için Zonguldak’ta ziyaretler yaptıklarını belirten Arzu Bağ, “Bu gün Zonguldak’a Kurban Bayramı için geldik. Hem tanıtım hem de yaptığımız yardımları anlatmak için. LÖSEV Sosyal Hizmetlerden ailelerimizle biz sürekli iletişim halinde olup onlara yardımlarımızı iletiyoruz. Bu yardımlar kıyafet, gıda ve et yardımları oluyor. Et yardımları yapmamızın en büyük amacı çocuklarımız kemoterapi aldıktan sonra proteinli beslenmeleri gerekiyor. Bu yüzden 12 ay boyunca çocuklarımıza et dağıtımı yapıyoruz. Kanser çeşitleri kayıtları alıyoruz. Bunlara da ayni yardımlar yapıyoruz, sosyal desteklerimiz oluyor. Lösemi tanısı konular tüm hastalara da 18 yaşından küçüklere maddi yardım, büyüklere de ayni ve sosyal desteklerimizi iletiyoruz. Kurban Bayramı bizler için çok önemli. En fazla bağış aldığımız dönemdir. Bu bağışları ailelerimize birebir ulaştırıyoruz” diye konuştu.

LÖSEV bağışları için çağrıda bulunan Can Öney ise, “LÖSEV bir aile. Bende bu ailenin içinde bulunmaktan çok mutluyum. Kurban dönemi ile ilgili olarak bilgiler vermek için Zonguldak’a geldik. Buradaki ailelerimizle, gönüllülerimizle bir araya geldik. Çocuklarımızla bir araya geldik. Lösemi hastalığında protein ağırlıklı beslenmek çok önemlidir. Çocuklarımızın 12 ay boyunca et yemesi için kurban bağışları almamız gerekiyor. Biz bu sene vekaleten kurban bağışları alıyoruz. Bu kesimler kurumsal bir şirketin tesislerinde gerçekleşiyor. Kesim yapıldığı zaman bağışçılarımıza telefon ve mail yoluyla haber verilecek. Çocuklarımıza yardımcı olmak için bu çok önemlidir. Kurban Bayramı bağışlarını da kabul ediyoruz. Bazı vatandaşlar kurbanlarının kesilmesini istemiyorlar. Böyle olunca da kurban bayramı bağışı alabiliyoruz. Bunlar da çocuklarımızın tedavilerinde ve ihtiyaçlarında kullanılıyor. Bankalar üzerinden bağışlar yapılabilir. Türkiye çapındaki bankalarda kurumsal bağış ekranlarından LÖSEV’e bağış yapılabilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER