Çaycuma’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 90. yılı coşkuyla kutlandı.Çaycuma ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı Şehir stadyumunda kutlandı. Kutlama saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakam Hasan...

Çaycuma’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 90. yılı coşkuyla kutlandı.

Çaycuma ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı Şehir stadyumunda kutlandı. Kutlama saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakam Hasan Yaman, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Garnizon Komutanı Ercan Balçık vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Kaymakam Hasan Yaman konuşmasında; “Bugün buraya Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu büyük günde Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyet kahraman ve aziz milletimizin canı ile kanı ile yazmış olduğu eşsiz bir destandır” dedi.

Tören geçidinin ardından öğrenciler hazırladıkları oyunları sergilediler. Kategorilere göre düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48