Yozgat’ta Fiyatlar Düşünce Balık Satışları Arttı

Yozgat’ta balık fiyatlarının düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü.Karadeniz’de balık bolluğunun yaşanması Yozgat gibi İç Anadolu illerinde fiyatının düşmesine sebep oldu. Balık fiyatlarının düşmesi vatandaşı sevindirirken,...

Yozgat’ta Fiyatlar Düşünce Balık Satışları Arttı
Yozgat’ta balık fiyatlarının düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü.

Karadeniz’de balık bolluğunun yaşanması Yozgat gibi İç Anadolu illerinde fiyatının düşmesine sebep oldu. Balık fiyatlarının düşmesi vatandaşı sevindirirken, satışların artması da balıkçıların yüzünü güldürdü. Yozgat’ta balık satışı yapan Mustafa Gökberk, son günlerde Karadeniz’de balık bolluğunun yaşandığını belirterek, “Özellikle Yozgat’ta çok tüketilen hamsinin bol olması fiyatları düşürdü. Şu anda hamsinin kilosunu 3 TL’den ve günlük ortalama 500 kilo balık satıyoruz” dedi.

Kurban Bayramından dolayı balık satışların biraz düştüğünü ancak, kurban etlerinin tükenmesi üzerine satışların tekrar arttığını ifade eden Gökberk, “Biz balıkları Samsun’dan günlük olarak getirip vatandaşımızın tüketimine sunuyoruz. Fiyatların ucuzlamasıyla da satışlarımız oldukça arttı. Şuan da hamsi 3 TL’den, istavrit 5 TL, uskumru 7,5 TL, somon 20 TL’den satışa sunuldu. Vatanşalarımızın balığa yoğun ilgi göstermesi ise bizi mutlu ediyor” diye konuştu

Hamsiyi çok sevdiğini belirten Sinan Budak ise, fiyatların düşmesinden mutlu olduklarını belirterek, "Bir hafta öncesine kadar hamsinin fiyatı 5 ile 7,5 TL arasında satılıyordu. Şimdi ise 3 TL'ye düştü. Bende bugün 2 kilo aldım. İnşallah balık fiyatları böyle gider vatandaş da ucuza balık tüketir" dedi.

Balık alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Yozgat'a gülük taze balığın gelmesinin çok önemli bir hizmet olduğunu belirterek, "Yozgat halkına taze balık sunan Mustafa beye teşekkür ediyoruz. Fiyatların düşmesiyle de her vatandaşımızın balık tüketmesine imkan sağlanmış oldu" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48