Yozgat’ta 178 Kişilik İşçi Kontenjanına 1035 Kişi Müracaat Etti

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından uygulanan Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında Yozgat Belediyesi bünyesinde 9 ay süreyle çalıştırılacak olan 178 işçi kadrosu için bin 35 kişi müracaat etti. İstihdam edilecek işçiler, noter...

Yozgat’ta 178 Kişilik İşçi Kontenjanına 1035 Kişi Müracaat Etti
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından uygulanan Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında Yozgat Belediyesi bünyesinde 9 ay süreyle çalıştırılacak olan 178 işçi kadrosu için bin 35 kişi müracaat etti. İstihdam edilecek işçiler, noter huzurunda yapılan kura çekimi yöntemiyle belirlendi.

Yozgat Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen kayıt ve kura çekimi sırasında izdiham yaşanmaması için 10 ayrı kayıt masası kuruldu. Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışmak için müracaat eden işçi adayları sabah erken saatlerden itibaren kura çekilecek solunun önünde toplanmaya başladı. Görevliler kayıt sırasında izdihama sebebiyet vermemek için işçi adaylarını salona gruplar halinde aldı. Yapılan müracaatlarda kadınların daha fazla olduğu gözlendi.

İŞKUR Müdür Vekili Zeki Beyazıt, Yozgat il genelinde bu yıl 2 bin 300 kişinin Toplum Yararına Programı kapsamında istihdam edileceğini söyledi. Beyazıt, “Programdan yararlanacak vatandaşlarımızın 9 ay boyunca ücretleri İŞKUR tarafından karşılanmak üzere kamu kurumlarda özellikle belediyelerde ve okullarda çalışacaklar. Bu gün de Yozgat Belediyesi bünyesinde görev yapacakları noter huzurunda yapılan kayıt ve kura çekimiyle belirliyoruz. 178 kişilik istihdam için bin 35 kişi müracaat etti” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER