Yeni Çeltek Kömür İşmetmesi Yönetim Kurulu Sorgun’da Toplandı

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yönetim kurulu toplantısı Yozgat Sorgun İşletmesi’nde yapıldı. İlk defa Sorgun’da yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesi yöneticiler, maden ocağında incelemelerde bulunup...

Yeni Çeltek Kömür İşmetmesi Yönetim Kurulu Sorgun’da Toplandı
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yönetim kurulu toplantısı Yozgat Sorgun İşletmesi’nde yapıldı. İlk defa Sorgun’da yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesi yöneticiler, maden ocağında incelemelerde bulunup işçilerle birlikte yemek yedi.

Yeni Çelek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeleri, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlker Sert, Yeni Çeltek Genel Müdürü Osman Coşkun, Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Yaşarer, TKİ Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özdingiş, Yönetim Kurulu Üyesi Cengizhan Türkmen, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Merzifon Belediye Başkanı Kadri Aydınlı ve Sorgun İşletme Müdürü Halil İbrahim Akyel, toplantı öncesi Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Müsteşar Yardımcısı İlker Sert, bakanlığın enerji sektöründeki son çalışmaları hakkında bilgi verirken, Genel Müdür Osman Coşkun da Yozgat’ta faaliyette olan kömür işletmesinin üretim kapasitesi hakkında bilgiler aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, misafirlerine çeşitli hediyeler verirken, Müsteşar Yardımcısı İlker Sert’te Sayın Yazıcı’ya günün anısına kömür çıkaran maden işçisini temsil eden maket hediye etti

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Yönetim Kurulu toplantısı ilk kez Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde yapıldı. Müsteşar Yardımcısı İlker Sert, yönetim kurulu toplantısı için bulundukları Sorgun’da, işçilerle bir araya gelip, İşletme sahasında incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Yeni Çeltek Kömür İşetmesi’nin ülkenin kömür üretimini yapan önemli kurumlardan bir tanesi olduğunu belirten Sert, “İşletmelerimizin her geçen yıl artan verimliliği yönetici ve çalışan koordinasyonu çerçevesinde gerçekleşiyor. Yönetim kurulu toplantılarımızı işçilerimizle bir arada yaparak hem onların yanında oluyor, dinliyor, onlar gibi düşünmeye çalışıyoruz, hem de işletmelerimizin son durumunu gözden geçiriyor. Sorgun işletmemiz de bu anlamda gerçekten gerek güvenlik, gerekse üretim bakımından dünya standartlarına sahip” dedi.

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun da, ilk defa yönetim kurulu toplantısını Sorgun’da yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yönetimin Sorgun’da bir araya gelmesinin Yeni Çeltek Kömür İşletmesi’nin Yozgat’a verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirten Coşkun, gerek işletmenin karlılığı ve üretim kapasitesinin artırılması gerekse sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde Yozgat’a önemli katkılarda bulunduklarını kaydetti.

Coşkun, ayrıca işçilerle bir araya gelip meslekte 15 yılı geride bırakmış olanlara Cumhuriyet altını hediye ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48