Saray Belde Belediyesi, Beldenin Altyapı Sorunlarını Tamamladı

Yozgat'ın Yerköy ilçesine bağlı Saray Belde Belediye Başkanı Mustafa Kılıçarslan, beldenin içme suyu, kanalizasyon, yol yapımı ve doğalgaz gibi temel alt ve üst yapı hizmetlerini tamamlandıklarını söyledi.Başkan Kılıçarslan, göreve...

Saray Belde Belediyesi, Beldenin Altyapı Sorunlarını Tamamladı
Yozgat'ın Yerköy ilçesine bağlı Saray Belde Belediye Başkanı Mustafa Kılıçarslan, beldenin içme suyu, kanalizasyon, yol yapımı ve doğalgaz gibi temel alt ve üst yapı hizmetlerini tamamlandıklarını söyledi.

Başkan Kılıçarslan, göreve geldiklerinde beldenin kanalizasyonun dahi olmadığını belirterek, “Kanalizasyon çalışmalarını 595 milyon maliyetle tamamladık ve beldemizin kanalizasyon sorunun kökten çözdük. Beldemiz çağdaş ve temiz enerji akımı doğalgaza kavuştu. Birçok il ilçe ve beldede olmayan doğalgaz Saray beldesine var. Halkımızın üçte ikisi şu an doğalgaza kullanarak doğalgazın konforunu yaşıyor” dedi.

Beldede yapılan kanalizasyon ve doğalgaz çalışmaları nedeni ile yolların bozulduğunu dile getiren Kılıçarslan,”Özellikle ana caddeler üzerinde kanalizasyon ve doğalgaz hattı döşendikten sonra 20 bin metrekare kilitli taş parke taş döşedik, yine yıl sonuna kadar da belde içindeki 10 kilometrelik alanda asfalt çalışması yaparak beldemizin yol sorununu da kökte çözeceğiz” diye konuştu. Beldelerinde içme suyu probleminin bulmadığını dile getiren Başkan Kılıçarslan, “2014 yılı mahalli seçimleri öncesi beldemiz kapanarak köy statüsüne dönüşecek. Dolayısıyla kanalizasyonu tamamlanmış, içme suyu problemi olmayan, yolu yapılmış, doğalgaza kavuşmuş bir belde bırakarak görevimizi tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER