Yyü İle Tebriz Üniversitesi Arasında Dostluk Müsabakası

VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Tebriz Üniversitesi arasında 2012 yılında imzalanan bilimsel ve sportif protokol dahilinde müsabakalar başladı.Bugün Zafer İlköğretim Okulu’nda düzenlenen müsabakaya Tebriz Üniversitesi’nden...

Yyü İle Tebriz Üniversitesi Arasında Dostluk Müsabakası
VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Tebriz Üniversitesi arasında 2012 yılında imzalanan bilimsel ve sportif protokol dahilinde müsabakalar başladı.

Bugün Zafer İlköğretim Okulu’nda düzenlenen müsabakaya Tebriz Üniversitesi’nden 35, YYÜ’de ise 50 öğrenci katıldı. Bugün tenis maçlarıyla başlayan müsabaka öncesi bir konuşma yapan YYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Tebriz Üniversitesi ile 2012 yılında bir anlaşma imzaladıklarını belirterek, “Bu anlaşma kapsamında hem Tebriz’de hem de Van’da olmak üzere bilimsel ve sportif aktiviteler yapılsın diye karar aldık. Temmuz ayında bilimsel bir toplantı yaptık. Bunun devamı olarak da Tebriz Üniversitesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) arasında dostluğun arttırılması amacı ile 3 gün sürecek dostluk müsabakaları başlattık. Bugün başlayan etkinliğimiz Cuma gününe kadar devam edecek. 3 seansta etkinliğimiz olacak. Biraz sonra tenis müsabakaları başlayacak” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından müsabakaların startı verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48