Van Smmmo Eski Oda Başkanı Simeklioğlu’nun, Tesmer Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçilmesi

Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, “Önceki dönem oda başkanı Yakup Simeklioğlu’nun Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nin (TESMER) yönetim kurulu üyeliğine seçildiğinden dolayı meslek...

Van Smmmo Eski Oda Başkanı Simeklioğlu’nun, Tesmer Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçilmesi
Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, “Önceki dönem oda başkanı Yakup Simeklioğlu’nun Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nin (TESMER) yönetim kurulu üyeliğine seçildiğinden dolayı meslek camiası olarak kendisini tebrik eder başarılar dileriz” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Van SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, bir önceki dönem oda başkanı Yakup Simeklioğlu’nun 5-6 Ekim 2013 tarihinde TÜRMOB Genel Kurulunda TÜRMOB yönetimine aday olması nedeniyle; oda yönetim kurulu üyeliğinden ve oda başkanlığından istifa ettiğini söyledi. Simeklioğlu’nun, TÜRMOB yönetim kurulu belirlendikten sonra TÜRMOB kadar önemli olan ve önemli görevleri yürüten “Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nin (TESMER) yönetim kurulu üyeliğine seçildiği ifade eden Şahin, “Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği TÜRMOB tarafından 1993 yıllında faaliyete geçirilen TESMER, meslek mensuplarına ve meslek mensubu adaylarına yönelik eğitim hizmetlerinin verildiği sürekli eğitim merkezidir. TESMER tarafından uygulanan staja başlama ve değerlendirilmesi; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavı ve Yeminli Mali Müşavirlik sınavları ile mesleki kalitenin artırılmasını sağlamaktadır. Bu amaçla TESMER, “Staj, Eğitim, Sınavlar ve Projeler” başlıkları altında faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Önceki dönem oda başkanımız sayın Yakup Simeklioğlu, oda başkanlığı döneminde meslek camiası için göstermiş olduğu üstün gayret ve çalışmalarını inanıyoruz ki meslek camiasının eğitiminde bin üniversite kadar mesleki alanda eğitim veren ve mesleğin kalitesini artıran TESMER yönetiminde, yönetim kurulu üyesi olarak meslek camiasına başarılı katkılar sağlayacaktır. Bu görevinden dolayı oda ve meslek camiası olarak tebrik eder başarılar dileriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER