Stk'lardan Basın Açıklaması

Van'daki bazı sivil toplum kuruluşları (STK), düzenledikleri basın açıklamasında, ilde meydana gelen depremlerin yaraları sarılırken, bazı alanlarda ciddi sorun ve sıkıntıların yaşanmaya devam ettiğini öne sürdü.Fakiye Teyran Parkı...

Stk'lardan Basın Açıklaması
Van'daki bazı sivil toplum kuruluşları (STK), düzenledikleri basın açıklamasında, ilde meydana gelen depremlerin yaraları sarılırken, bazı alanlarda ciddi sorun ve sıkıntıların yaşanmaya devam ettiğini öne sürdü.

Fakiye Teyran Parkı önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan İnsan-Der Van Şube Başkanı Abdurrahim Orhan, ilde meydana gelen depremlerin yaraları sarılırken, bazı alanlarda ciddi sorun ve sıkıntıların yaşanmaya devam ettiğini öne sürdü. Halkı ve bölgeyi tanımayan merkez atamalı vali ve kaymakamların çoğu zaman kurulu düzeni devam ettirerek, sayılı günlerin bitmesini beklediklerini ileri süren Orhan, “Eğer halk kendi valisini seçebilirse, yöneticiler halka karşı daha sorumlu ve duyarlı olacaktır. Halk seçtiği yöneticisine hesap sorabilecek ve gerektiğinde görevden alıp başka bir yönetici seçebilecektir. Bizler bir referandumla Van halkına sorulması halinde; kendi valisini kendisinin seçmesi yönünde bir karar vereceğine inanıyoruz. Halkın kendi yöneticisini seçmesi, bir merkezden başına yönetici atanmasından daha meşrudur” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER