Milli Atletten Rektör Prof. Dr. Battal’a Ziyaret

Milli atlet Mehmet Akkoyun, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti.Van’dan ilk kez Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Beden Eğitimi öğrencisi Mehmet Akkoyun, Olimpiyat Komitesi tarafından...

Milli Atletten Rektör Prof. Dr. Battal’a Ziyaret
Milli atlet Mehmet Akkoyun, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti.

Van’dan ilk kez Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Beden Eğitimi öğrencisi Mehmet Akkoyun, Olimpiyat Komitesi tarafından ödüle layık görüldü. Bu ayın 22’sinde İstanbul’da düzenlenecek törenle ödülünü alacak olan Mehmet Akkoyun’u YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal makamında kabul etti. Van’dan ilk kez bir milli sporcunun bu ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, “Bu ödüle layık görülen milli sporcumuzun öğrencimiz olması ayrıca sevindirici bir durum. Biz üniversite olarak öğrencilerimize her alanda olduğu gibi spor alanında da destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

YYÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi ve milli atlet Mehmet Akkoyun ve antrenörü Hüseyin Esen ise, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Battal’a teşekkür etti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun oluşturduğu 2012 Fair Play Ödülleri Jürisi tarafından “Sportif Davranış Dalı Kutlama Mektubu Ödülü”ne layık görülen Mehmet Akkoyun, 22 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek olan törene katılarak ödülünü alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER