Başbakan Erdoğan Rescate Oteli’ni Hizmete Açtı

VAN (İHA) – Van’da yaşanan yıkıcı depremlerden dolayı açılışı yapılamayan kentin ilk beş yıldızlı oteli olan Rescate Otel’inin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.Hafta sonunun Van merkez ve Özalp ile...

Başbakan Erdoğan Rescate Oteli’ni Hizmete Açtı
VAN (İHA) – Van’da yaşanan yıkıcı depremlerden dolayı açılışı yapılamayan kentin ilk beş yıldızlı oteli olan Rescate Otel’inin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Hafta sonunun Van merkez ve Özalp ile Erciş ilçelerinden geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile birlikte Rescate Otel’de kanaat önderleri ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelmişti. Yemekten sonra Akay Grup’un yetkililerinin de katılımıyla depremden dolayı açılışı yapılamayan Rescate Oteli’nin açılış kurdelesini kesen Başbakan Erdoğan, tesisin Van için önemli bir mekan olduğunu ve hayırlara vesile almasını diledi.

Kentin ilk beş yıldızlı oteli olan Rescate Oteli’nin Başbakan Erdoğan ve Bakanlar tarafından açılmasının kendilerini onurlandırdığını ifade eden Rescate Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Akay, “Başbakanımızın teşrifleriyle otelimizin açılışı yapıldı. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere tüm davetlilere sonsuz teşekkür ederim. Başbakanımızın övgülerle bahsettiği otelimiz, kentimizin ilk beş yıldızlı oteli olması özelliğiyle halkımıza ilk günden beri hizmetin en iyisini vermeye devam edecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48