Kumdan Yapılan Sanat Ayakta Alkışlandı

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği “Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali” tanışma toplantısı ile başladı.Festivale katılacak sanatçılar Atatürk Kültür Merkezi’nde tanışma kokteyline katıldılar. 37 sanat atölyesinin ve yaklaşık...

Kumdan Yapılan Sanat Ayakta Alkışlandı
Uşak Belediyesi’nin düzenlediği “Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali” tanışma toplantısı ile başladı.

Festivale katılacak sanatçılar Atatürk Kültür Merkezi’nde tanışma kokteyline katıldılar. 37 sanat atölyesinin ve yaklaşık 250 sanatçının katılacağı festival öncesinde sanatçılar Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Kozak ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Doğukan Alsay ile festivalin gidişatı hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Toplantının ardından ise tanışma kokteyline geçildi. Kokteyle Belediye Başkan Yardımcısı Işıl Akgün, Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Tuncay Akbulut, Uşak Belediyesi İç Denetçisi Kazım Dikmentepe, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Kozak sanat severler ve sanatçılar katıldı. Kokteylde kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas’ın yaptığı gösteri ise izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Tanışma kokteylinin açılış konuşmasını sanatçılar adına heykeltıraş Mert Kılınç yaptı. Uşak Belediyesi’nin sanat ile olan bağlarının kente daha çok sanatçının gelmesine neden olduğunu dile getiren Kılınç, "Uşak biz sanatçılar için değerli kentler arasında yerini aldı. Yılda birkaç kez sanat için geldiğimiz Uşak’ta güzel çalışmalar yapıyoruz. Gerek sanatçılar, gerekse sanatseverler bu organizasyondan zevk almaktadırlar. İnanıyoruz ki sanat festivali kentte sanata olan ilginin de artmasına neden oluyor” dedi. Uşak Belediyesi’nin cumhuriyet coşkusunun yaşandığı tarihlerde günün anlam ve önemine yakışan bir etkinlik düzenlediğine dikkat çeken Uşak Belediyesi İç Denetçisi Kazım Dikmentepe, kentin sanata olan ilgisinin festivaller ile daha da arttığına vurgu yaptı.sanatın kentlerinde gelişmesindeki etkisinin unutulmaz olduğunu anlatan Dİkmentepe,” Sanat kentlerin gelişmesinde her zaman olumlu katkı sağlamıştır. Sanatı seven kentlerin gelişimi de daima olumlu şekilde seyir etmiştir. Belediyemiz de bu bağlamda sanatı en iyi şekilde icra eden bir belediyedir” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48