Chp'li Kadın Adaydan Şoförlere 'stres Topu'

CHP’den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı avukat Figen Çalıkuşu, trafikte büyük stres yaşayan taksi şoförlerine 'stres topu' hediye etti.CHP’nin Antalya'daki tek kadın büyükşehir belediye başkan adayı olan Avukat Figen...

Chp'li Kadın Adaydan Şoförlere 'stres Topu'
CHP’den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı avukat Figen Çalıkuşu, trafikte büyük stres yaşayan taksi şoförlerine 'stres topu' hediye etti.

CHP’nin Antalya'daki tek kadın büyükşehir belediye başkan adayı olan Avukat Figen Çalıkuşu, adaylık süresinde ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Çalıkuşu, Otogar Taksi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi şoförlerini ziyaret etti. Taksi şoförleri ile sohbet eden Çalıkuşu, kentin en önemli sorunlarından birisi olan trafik sorununu hep birlikte çözeceklerini kaydetti. Taksicilerin günlerinin büyük bölümünü trafikte geçirdiğini ifade eden Çalıkuşu, yoğun trafik içinde zaman zaman strese girdiklerini belirtti. Çalıkuşu, şoförlere streslerini atmak amacıyla üzerinde ‘Yaşam Sınırlı Zaman Kıymetli Strese Son’ yazılı stres topları hediye etti.

Ziyaretlerinde kendisine "Kadın büyükşehir belediye başkan adayı olursa ne değişecek?" sorusunun yöneltildiğini hatırlatan Çalıkuşu, kadın eli değen bir ev ile kadının bulunmadığı ev arasında nasıl bir fark varsa kentin yönetiminde de bunun hissedileceği şeklince cevap verdiğini kaydetti.

Kentin en önemli sorunlarının başında trafik geldiğini vurgulayan Çalıkuşu, "Bir yaşamın ortalama 30 bin gün olduğu ısrarla belirtilir. Antalyalılar yaşamlarının oldukça önemli bir kısmını gereksiz bir yere trafikte heba ediyor. Ama en büyük stresi hiç şüphesiz, ekmeğini trafikten çıkarmaya çalışan şoför arkadaşlarım çekiyor. Maalesef onların ömrü, büyük soruna dönüşen trafikte geçiyor. Biz doğurgan anne ve kadınlar, tabii ki ivedilikle trafikte olan herkesi fiilen parça parça öldüren bu soruna acilen el atacak. Bu hassasiyetimizi de en büyük riski sırtlayan şoför arkadaşlarımızla da ilk adımda paylaşacağız. Vaatlerimi gerçekleştirdikçe çöpe atılmak kaydıyla dağıtmaya başladığım stres toplarında önceliği şoför arkadaşlarımıza vermemin nedeni de budur" diye konuştu.

Çalıkuşu, kentin diğer önemli sorunlarının ise altyapı, kanalizasyon, güvenlik, işsizlik, çöp, temizlik ve göç sorunu olduğunu vurguladı.

Durak Başkanı Mehmet Akyel ise alt geçitlerde sıkıntı yaşadıklarını belirterek, Çalıkuşu’nun tespitinin yerinde olduğunu söyledi.

Çalıkuşu ve beraberindekiler otogar ziyaretlerinin ardından diğer taksi duraklarına geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48