Chp Antalya’dan Alternatif 29 Ekim Kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıl kutlamaları kapsamında CHP Antalya İl Başkanlığı alternatif bir kutlama etkinliği düzenledi. Binlerce kişi ellerinde Türk bayrağıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp Andımız'ı okudu.Tüm yurtta...

Chp Antalya’dan Alternatif 29 Ekim Kutlaması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıl kutlamaları kapsamında CHP Antalya İl Başkanlığı alternatif bir kutlama etkinliği düzenledi. Binlerce kişi ellerinde Türk bayrağıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp Andımız'ı okudu.

Tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu devam ediyor. CHP Antalya İl Başkanlığı da alternatif bir kutlama etkinliği düzenledi. Ellerine Türk ve CHP bayrağı alan binlerce kişi CHP İl binası önünde toplandı. Buradan harekete geçen binlerce kişi yürüyerek Güllük ve Cumhuriyet Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanına ulaştı. Yürüyüşe CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Devrim Kök, belediye başkan adayları da katıldı.

"Mustafa Kemal’in Askerleriyiz", "Her yer Taksim Her yer Direniş" sloganları atan binlerce kişi yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından meydana ulaştı. Alana toplanan binlerce kişinin aynı anda bayraklarını sallaması renkli görüntüler oluşturdu. Sahneden Başkan Akaydın ve diğer protokol kalabalığı selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 6 yaşındaki Tuana Yılmaz, sahnede Andımız'ı okudu. Minik Tuana’ya binlerce kişi bir ağızdan eşlik etti.

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Atatürk’e minnet borcunu ödemek için hep birlikte Atatürk’ün huzurunda olduklarını söyledi. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşmasına devam eden Kök, şöyle konuştu: “Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bugün aynı zamanda kuruluş bayramı. 10 yılı aşkın süredir ülkeyi yöneten, egemen olan siyasi anlayışın temsilcileri pek Cumhuriyeti sevmezler, laik, demokratik hukuk devletinden hoşlanmazlar. Onun içindir ki her 29 Ekim de ya bir işleri çıkar ya da rahatsızlanırlar ya da yurt dışı görevleri olur. Ama 29 Ekim nasıl kutlanır, bugün Türk halkı meydanlara çıkarak bunu gösteriyor. 29 Ekim nasıl kutlanır Antalyalılar bunu gösteriyor. 90 yıllık Cumhuriyetin kazanımlarına, onların getirilerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ciddi husumet besliyorlar. Onlara karşı topyekün bir mücadeleyi, bir ideolojik görev olarak kabul ediyor. Ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet ve CHP’liler oldukça asla bunlara fırsat vermeyeceğiz”

Bu iktidar döneminde çelenk koyamaz duruma geldiklerini dile getiren Kök, önlerindeki yerel seçimlerin önemini işaret etti. Kök’ün konuşmasının ardından alandakiler sessizce dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48