Bartın'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bartın’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinde gaziler, protokolde yerleri olmadığı gerekçesiyle tören alanını terk etti.Bartın’da Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri esnasında gaziler ile protokol krizi yaşandı. Bartın Şehit...

Bartın'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Bartın’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinde gaziler, protokolde yerleri olmadığı gerekçesiyle tören alanını terk etti.

Bartın’da Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri esnasında gaziler ile protokol krizi yaşandı. Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Güneydoğu Gazisi Hayrettin Gencel, kutlama törenindeki protokol için hazırlanan platformun en ön koltuklarına oturmak istedi. Başkan Gencel’in yanına gelen bir görevli, “Burası sizin yeriniz değil, başka bir yere geçin” dedi. Bir süre sessiz kalan Hayrettin Gencel oturduğu yerden kalkarak töreni terk etti. Başkan Gencel’in tören alanını terk etmesi ile törende bulunan diğer gazilerde olayı protesto için tören alanından ayrıldı.

Kendilerine yapılan muamele ile ilgili büyük bir üzüntü duyduğunu ifade eden Hayrettin Gencel, şöyle konuştu: “Şehit aileleri ve gazi arkadaşlarımızla Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere tören alanına geldik. Arkadaşlarımız ikinci sırada ayrılan sandalyelere oturdu. Orada yer kalmadığı için ben ön sırada üzerinde isim yazmayan son sıradaki koltuklardan birisine oturdum. Bir süre sonra bir görevli yanıma geldi. Bir süre sohbet edip ayrıldı. Tekrar yanıma gelerek arka sırada oturmam gerektiğini söyledi. Arkada yer olmadığını görünce 'Yan tarafa bir sandalye koyayım, siz oraya oturun' dedi. Oysa benim oturduğum koltuk üzerinde isim yazılı olmayan herhangi bir kişi için ayrılmış koltuk değildi. Yani sahipsiz bir koltuktu. Aramızda bu konuşma geçerken çevremizdeki arkadaşların dikkatlice bize baktıklarını ve koltuktan kaldırılmamı şaşkınlıkla izlediklerini fark ettim. Koltuktan kalkarak tören alanından arkadaşlarımızla ayrıldım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48