29 Ekim Kutlamaları Başladı

Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na siyasi ve askeri temsilcilerin katılımıyla bir çelenk konuldu.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yılı Antalya’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar çerçevesinde...

29 Ekim Kutlamaları Başladı
Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na siyasi ve askeri temsilcilerin katılımıyla bir çelenk konuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yılı Antalya’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Törene, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP Antalya Milletvekilleri Gürkut Acar ve Yıldıray Sapan ile öğrenciler katıldı. Törende Antalya Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin çelenk sunumları yapıldı, siyasi partilerin İstanbul il başkanlıklarının çelenkleri bırakıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak tören tamamlandı. Protokol çelenklerin sunumunun ardından alana CHP ve MHP Antalya İl Başkanlıklarının çelenkleri geldi. Siyasi parti, bazı dernek ve STK temsilcileri herhangi bir gerginliğe yol açmadan çelenklerini Atatürk Anıtı’na sundu.

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının kuruluş ve kurtuluş bayramı olduğunu kaydetti. Kök, ülkemizde 10 yılı aşkın süredir, idare eden bir siyasi anlayışın her konuda olduğu gibi bu konuda da bir takım sıkıntılar yaşattığını belirterek şunları söyledi: "Çelenkler sadece resmi törenlerin dışında tutuluyor. O zaman sunulmasına izin veriliyor. Bu anlayışa alıştık. İnsanları bölüp, 29 Ekimciler, Kurban Bayramcılar, şucular, bucular diye bölen ayrıştıran, bu ayrışmadan medet uman, taban bulma içerisinde olan iktidara, Türk halkı Atasına her geçen gün duyduğu saygıyla sevgiyle çok ciddi cevap verecektir. Biz, bugün Atamızın huzurundayız. 29 Ekim'de il binamızın önünde buraya çok büyük bir kalabalıkla yürüyeceğiz. Binlerce kişiyle AKP iktidarının yasakladığı Andımızı her beraber söyleyeceğiz.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, nice 90 senelere ulaşılmasını diledi.

Geçen yılki kutlamalarda protokol dışında siyasi partiler ve STK'ların çelenklerinin alınmaması gerginliğe yol açmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER