Başkan Gümrükçüoğlu Hekimliğe İlk Başladığı Hamsiköy’de Vatandaşlarla Hasret Giderdi

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu doktorluk mesleğine atandığı ilk görev yeri olan Maçka’ya bağlı Hamsiköy’ü ziyaret etti.Hekimlik mesleğinin ilk günlerini geçirdiği köyde eski günlerini yad eden Başkan Gümrükçüoğlu,...

Başkan Gümrükçüoğlu Hekimliğe İlk Başladığı Hamsiköy’de Vatandaşlarla Hasret Giderdi
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu doktorluk mesleğine atandığı ilk görev yeri olan Maçka’ya bağlı Hamsiköy’ü ziyaret etti.

Hekimlik mesleğinin ilk günlerini geçirdiği köyde eski günlerini yad eden Başkan Gümrükçüoğlu, görev yaptığı yerleri görünce duygusal anlar yaşadı. Beraberindekilerle çalıştığı sağlık ocağını ve kaldığı lojmanı gösteren Gümrükçüoğlu halkın kendisine gösterdiği yardım severliği hiç unutamadığını ifade etti.

Gümrükçüoğlu, köyde geçirdiği ilk gününü anlatarak, “Göreve başladığım ilk günlerde köy halkının bana göstermiş olduğu yakınlığı ve yardım severliği hiçbir zaman unutamam. Hekimlik mesleğine ilk olarak 1985 yılında Hamsiköy Sağlık Ocağı’nda başladım. Köye geldiğim ilk gün köy halkı işini gücünü bırakarak hemen yardımımıza koşmuş, kısa süre içerisinde lojmana yerleşmemize yardımcı olmuşlardı. Kimisi eşyalarımızı yerleştirdi, kimisi eksik eşyalarımızı tamamladı kimisi de yakacak getirerek ocağımızı tüttürdü. Onların göstermiş olduğu o yakınlığı ve ilgiyi hep hayırla yad ederim” dedi.

Görev yaptığı sağlık ocağına komşu bir evin bahçesinde çalışan vatandaşların yanına giden Gümrükçüoğlu kendisini tanıtarak vatandaşlarla sohbet etti. Birlikte görev yaptığı köy ebesinin akrabası çıkan kadınla hatıralarını tazeleyen Gümrükçüoğlu tüm köy halkına selamlarını iletti.

Gümrükçüoğlu, gittiği köy camiinde de kendisini tanıyan yaşlı adamla uzun uzun sohbet etti. Yaşlı adam Gümrükçüoğlu’na “Başkanım sizi köyümüzde görev yaptığınız yıllardan çok iyi tanıyorum. Çok başarılı bir hekimdiniz. Hatta köyümüzde görev yaptıktan sonra gittiğiniz Of’ta da yanınıza gelerek size muayene olmuştum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER