Bölgenin En Büyük Hayvan Pazarı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde Orta Karadeniz’in en büyük hayvan pazarı açıldı.Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, ilçenin 30 bin metrekare alanda modern ve bölgenin en büyük hayvan pazarına kavuştuğunu söyledi. Yeni Hayvan pazarının Kurban...

Bölgenin En Büyük Hayvan Pazarı
Tokat’ın Erbaa ilçesinde Orta Karadeniz’in en büyük hayvan pazarı açıldı.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, ilçenin 30 bin metrekare alanda modern ve bölgenin en büyük hayvan pazarına kavuştuğunu söyledi. Yeni Hayvan pazarının Kurban Bayramı için de hizmet vermeye başladığını ifade eden Başkan Yenihan, “OSB’nin batısında 30 bin metrekare alanda hizmete sunduğumuz hayvan pazarımızda, padok olarak kullanılmak üzere 14 bin metrekare kapalı alanı önümüzde ki günlerde tamamlanmak üzere, bu kapalı alanlarda 5 bin küçük baş, 500 büyük baş hayvan barınabilecek. Yeni hayvan pazarımızın önceki projesin de kapalı alanları 10 bin küçükbaş, 700 büyük baş olarak düşünmüştük. Yeni hayvan pazarımızın yeri büyümeye müsait olduğundan başlangıç olarak projemizi revize ettik” dedi.

Başkan Yenihan ayrıca hayvan pazarında devam eden çalışmalar olduğunu ifade ederek, “Alım satım kantarları, pazarın temizliği için basınçlı yıkama su sistemi, yürüyüş yolları ve meydanların temizliği için yol temizlik aracı, pazarın her kösesinden duyulabilecek şekilde kurulmuş ses ve anons sistemi, mescit ve lokantaların yer aldığı sosyal tesisleri, pazarın önemli noktalarının kontrol edildiği güvenlik kamera sistemi ve paratoner, pazar içinin dezenfekte edilmesi için seyyar ilaçlama cihazları, yağmur ve temizlik sularının tahliyesi için yapılmış kanallar, tamamen yıkanabilir asfalt kaplı zemin ve bin metrekare kapalı olmak üzere 3 bin metrekare açık otoparkı bulunacak. Hayvan pazarımızın eksiklerini tamamladığımızda yalnız bölgemizin değil ülkemizin de en büyük ve en modern hayvan pazarlarından biri olacak" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48