Demirbağ, “aday Adaylığı Başvuruları 1 Kasım’da Sona Erecek”

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, yönetim kurulu üyeleri ile düzenlediği basın açıklamasında Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı sürecinin 1 Ekim itibariyle başladığını, başvuruların...

Demirbağ, “aday Adaylığı Başvuruları 1 Kasım’da Sona Erecek”
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, yönetim kurulu üyeleri ile düzenlediği basın açıklamasında Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı sürecinin 1 Ekim itibariyle başladığını, başvuruların 1 Kasım tarihinde sona ereceğini söyledi.

Önceki gün İlçe Teşkilatı’nda basın mensupları ile bir araya gelen Alaettin Demirbağ, “Yerel seçimler ile alakalı olan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği aday adaylık sürecimiz 1 Ekim tarihinde başladı. Belediye Başkanlığı veya Belediye Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusu yapacak arkadaşlar için son süre 1 Kasım tarihidir. Aday adayı olmak isteyenlerin kanuni yasakları olmamakla birlikte, partimizin de kriterlerine uygun olması gerekiyor. İster partiye üye olsun, ister olmasın herkes aday adaylığı başvurusunda bulunabilir” dedi.

ENGELLİLER DÖRTTE BİRİNİ YATIRACAK

Demirbağ, engelli aday adayların başvuru ücretlerinin dörtte birini ödeyeceğini söyleyerek “Aday adaylığı müracaatında bulunmak isteyenlerin partimize sabıka kaydını da getirmeleri gerekiyor. Belediye Başkan Aday Adaylığı için erkek adaylar bin 500 TL, kadın adaylar 750 TL ve engelli adaylar ise dörtte biri olan 175 TL ücret ödeyecekler. Ak Parti Belediye Meclis üyeliği için ise erkek adayların 750 TL, kadın adayların 350 TL ve engelli adayların da dörtte bir fiyatı olan 87.50 TL’yi bankaya yatırması gerekiyor” diye konuştu.

Ak Parti Çerkezköy Belediye Meclis üyeliğine başvurulara ilgi olmadığını ifade eden Demirbağ “Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı için sadece Kızılpınar’da ikamet eden Secaattin Çakır isimli arkadaşımız resmi başvuruda bulundu. Bayramdan sonra bu sayının artmasını düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER