Tvf Başkanı Mutlugil’den Aktaş’a Ziyaret

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.Ziyarette konuşan Başkan Alinur Aktaş, salon sporları branşlarında faaliyet gösteren Belediyespor’un 4 yıl önce kurulduğunu...

Tvf Başkanı Mutlugil’den Aktaş’a Ziyaret
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Alinur Aktaş, salon sporları branşlarında faaliyet gösteren Belediyespor’un 4 yıl önce kurulduğunu belirterek, “2009 yılında kurulan kulübün şu anda 1. ligde voleybol takımı var. Kulübümüz, 8 farklı branşta hizmet veriyor. Mobilya, köfte şehri olan İnegöl’ün spor şehri olmasını arzu ediyoruz. Salon sporlarının gelişmesi ve kalkınması adına çok önemli faaliyetlerimiz ve gayretlerimiz var” dedi.

Belediyespor Başkanı Adem Tayyar’ın da katıldığı ziyarette Belediyespor bünyesinde bin 300 lisanslı sporcunun bulunduğunu ifade eden Aktaş, 6 tane sporcunun milli takım seçmelerine gönderildiğini belirtti. Belediyespor’un ana branşının voleybol olduğunu belirten Aktaş, bu sezon 1. ligde mücadele edecek olan Belediyespor Voleybol Takımının büyük başarı elde ettiğini ve adını önemli voleybol takımları arasına yazdırdığını söyledi. Aktaş, salon sporlarının yaygınlaştırılması adına desteklerin arttırılması gerektiğini dile getirdi.

Spor okullarındaki öğrenci sayılarının arttırılması gerektiğini belirten Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ise, “İlköğretimde beden dersleri artık kaldırıldığı için 6-12 yaş grubu çocuklara bu yaşta bir şeyler vermek lazım. 6-12 yaş arası çocukları voleybola yönlendirirsek, ileride genç ve yıldız takımın oyuncusu olabilirler. Çocuklara voleybolu sevdirelim. İnegöl Beeldiyespor’un faaliyetlerini ilçe halkına anlatın. Çocukları yapmış olduğunuz faaliyetlerden faydalandırın" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER