Terim: “estonya Maçından 3 Puanla Ayrılmak Çok Önemli”

IHAAW211936-SPO/10-10-2013 - TERİM: “ESTONYA MAÇINDAN 3 PUANLA AYRILMAK ÇOK ÖNEMLİ” - A MİLLİ FUTBOL TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ FATİH TERİM: - “BİZ BASKI ALTINDA OLAN TARAFIZ” - “HİÇBİR BAHANEYİ ÖNE SÜRMEDEN ÇIKIP OYNAMALI VE KAZANMALIYIZ”...

Terim: “estonya Maçından 3 Puanla Ayrılmak Çok Önemli”
IHAAW211936-SPO/10-10-2013

- TERİM: “ESTONYA MAÇINDAN 3 PUANLA AYRILMAK ÇOK ÖNEMLİ”

- A MİLLİ FUTBOL TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ FATİH TERİM:

- “BİZ BASKI ALTINDA OLAN TARAFIZ”

- “HİÇBİR BAHANEYİ ÖNE SÜRMEDEN ÇIKIP OYNAMALI VE KAZANMALIYIZ”

- “GALİP AYRILMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

- MİLLİ FUTBOLCU MEHMET TOPAL:

- “UMUT EDİYORUM Kİ PLAY-OFF'LARA KATILIP DÜNYA KUPASI'NA GİDECEĞİZ”

(FOTOĞRAFLI)

TALLINN (İHA) - A Milli Takım’ın yarın Estonya ile oynayacağı 2014 FIFA Dünya Kupası grup eleme maçı öncesi teknik direktör Fatih Terim ve milli futbolcu Mehmet Topal, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, “Burada kaybedeceğimiz herhangi bir puanını telafisi yok. O nedenle sadece bizim kazanmamız da yetmiyor ama bizim için önemli olan puan kaybetmemek. İbrenin kimden tarafa göründüğünü bilmiyorum ama kazanmamız gerektiğini biliyoruz. Bu atmosferde oynayan bir Türk Milli Takımı olacaktır. Türk Milli Takımı da bir yerlere gelmek istiyorsa bu tip rakipleri geçmelidir. Burada bizim psikolojik durumumuz tabi Estonya ile aynı değil. Biz genel olarak baskı altında olan tarafız. Hiçbir bahaneyi öne sürmeden çıkıp oynamalıyız, kazanmalıyız. Oyuncularımın da bu konsantrede olduğunu biliyorum. Ümit ediyorum Hollanda maçını Play-off için final niteliğine getirebiliriz. Tabi son maça bakarsak, Hollanda'yı neredeyse yenmek üzere olan bir Estonya'dan bahsediyoruz. Son dakikada penaltı ile beraberlik gelmişti. Dikkat etmemiz gerek bir rakip olduğunu da söyleyebiliriz” dedi.

“DERBİLER, DÜNYADAKİ HER ÜLKENİN BAYRAM HAVASI İÇİNDE BEKLEDİĞİ OLAYLAR”

Terim, Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası çıkan olaylarla ilgili sorulan bir soruya ise, “Antrenörlüğümde çalıştığım tüm takımlarda bu bahaneleri kaldırmak için çok uğraştım. Bu da onlardan birisi. Yarın bir gün belki de TFF fikstürü çekerken birinci ikinci maç derbiye denk gelecek. Avrupa'da ve dünyada örnekleri var. Derbiler hep olmalı. Dünyadaki her ülkenin bayram havası içinde beklediği olaylar derbiler. Sahada olanın sahada kaldığı bir derbi onun dışına taşan herhangi bir şeyi çok çabuk hallederiz milli takımda. Bir sebebin bize herhangi bir yansıması olmadı olamaz da” diye cevap verdi.

"OYUNCULAR SABIRSIZLIKLA MAÇI BELLİYORLAR"

Terim, oyuncular ile ilgili yaptığı açıklamada ise şunlar söyledi:

“Oyuncular zeki oyuncular. Zaten milli takım oyuncuları böyledir. Çok çabuk hedefe adapte oldular. Şuanda sabırsızlıkla maçı belliyorlar. Endişelerimden bir tanesi de işin paniğe dönmemesi, sakin oyunumuzu oynamamız. Bizim baskımız altında geçecek bir oyun olacak büyük ihtimalle. Bu oyun içerisinde yaptığımız taktik çalışmaları uygulayabilmemiz için sakin olmamız lazım. Sonuçta buradan 3 puanla ayrılmak çok önemli. Diğer maçlarda ne sonuç olursa olsun her şeyin başı bizim kazanmamız. Bunun oyuncular üzerinde yaratacağı baskının etkili olmasından endişeli olduğumu anlatmaya çalışıyorum. Bizim bir planımız var. Telaş ve panik inşallah olmaz. Onu da içerideki bazı tecrübeli isimler halledecektir.”

“GALİP AYRILMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

Galibiyete odaklandıklarının altının çizen Terim, “Karşımızdaki takım da her an her atağı tehlikeli bir kontraya çevirebilecek bir takım. Onun için de bir oyun planımız hazır. Yani çok ezbere bilinen bir takım olmaktan ziyade, çeşitlilik gösteren bir oyun planımız olacak ama şartlar ne olursa galip ayrılmak her şeyden öncelikli hedefimiz” şeklinde konuştu.

MEHMET TOPAL: “ZORLU BİR RAKİBE KARŞI OYNAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

Milli futbolcu Mehmet Topal ise takım olarak iyi durumda olduklarını ifade ederek, “Zorlu bir rakibe karşı oynayacağımızı biliyoruz. Her şeyin farkındayız. Yarın sahaya en iyi oyunumuzu yansıtıp, galip geleceğimizi umuyorum. Biz kendi hatalarımızdan bu duruma kadar geldiğimizi düşünüyorum. Hocamızın gelişiyle çok iyi bir çıkış yakaladık. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Hatanın telafisi olmayan maçlar bunlar. Umut ediyorum ki Play-off'lara katılıp Dünya Kupası'na gideceğiz" dedi.

İLK 11

Bu arada Terim, Romanya maçında galip gelen kadroyu değiştirip değiştirmeyeceği yönündeki soru üzerine, yarın Estonya maçına çıkacak ilk 11'in; "Volkan, Gökhan, Semih, Ömer, Caner, Mehmet Topal, Selçuk İnan, Arda Turan, Gökhan Töre, Burak, Umut” olacağını söyledi.

(BH-BH-S)

10.10.2013 21:31:03 TSI

NNNN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER