Pfdk’dan İbrahim Hacıosmanoğlu'na 30 Gün Hak Mahrumiyeti Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası çıkan olayların ardından bordo-mavili kulübün başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na yaptığı açıklamalar dolayısıyla 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Sarı-lacivertli...

Pfdk’dan İbrahim Hacıosmanoğlu'na 30 Gün Hak Mahrumiyeti Cezası
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası çıkan olayların ardından bordo-mavili kulübün başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na yaptığı açıklamalar dolayısıyla 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Sarı-lacivertli kulübe ise 120 bin TL para cezası verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinde yer alan PFDK karaları şu şekilde:

“Fenerbahçe A.Ş.'nin, 06.10.2013 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. - Trabzonspor A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 80.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 40.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş. hakkında, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına, aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş. başkanı Aziz Yıldırım hakkında, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

Trabzonspor A.Ş.'nin, 06.10.2013 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. - Trabzonspor A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, emniyet ve güvenlik tedbirlerine uyulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Trabzonspor A.Ş.'nin, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 70.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Trabzonspor A.Ş. başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 gün hak mahrumiyeti ve 22.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

PFDK tarafından alınan diğer kararlar ise şöyle:

“Kardemir D.Ç. karabükspor Kulübü’nün, 04.10.2013 tarihinde oynanan Kardemir D.Ç. Karabükspor - Bursaspor Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kardemir D.Ç. Karabükspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle takdiren 40.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Bursaspor Kulübü hakkında, 04.10.2013 tarihinde oynanan Kardemir D.Ç. Karabükspor - Bursaspor Spor Toto Süper Lig müsabakasında, saha olayı nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

Eskişehirspor Kulübü'nün, 05.10.2013 tarihinde oynanan Eskişehirspor - Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, akredite olmayan kişilerin akredite alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Eskişehirspor Kulübü idarecisi Göktürk Arslan'ın, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 60 gün hak mahrumiyeti ve 26.000 TL para CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

1461 Trabzon Kulübü'nün, 06.10.2013 tarihinde oynanan 1461 Trabzon - Samsunspor PTT 1. Lig müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle takdiren 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon Kulübünün, tribün koltuklarının numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Samsunspor Kulübü’nün, 06.10.2013 tarihinde oynanan 1461 Trabzon - Samsunspor PTT 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 36.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Samsunspor Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 5.250 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Samsunspor Kulübü sporcusu Atilla Özmen'in, rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 6.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Gaziantep B.Ş. BLD. Spor Kulübü’nün, 05.10.2013 tarihinde oynanan Gaziantep B.Ş. BLD. Spor - Bucaspor PTT 1. Lig müsabakasında, tribün koltuklarının numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Gaziantep B.Ş. BLD. Spor Kulübünün, stat girişinde turnike sistemi kullanılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Karşıyaka Spor Kulübü'nün, 05.10.2013 tarihinde oynanan İstanbul BBSK - Karşıyaka PTT 1. Lig müsabakasında, basın toplantısının medya sorumlusu yönetiminde yapılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER