Karabükspor Kötü Gidişe Dur Demek İstiyor

Kardemir D.Ç Karabükspor Asbaşkanı Ahmet Gölbek, 3 haftadır kaybedilen puan ve kötü oyun noktasında tahammül sınırının son noktasına geldiklerini söyledi.Gölbek, özellikle son 3 maçtır kötü oyun sergilediklerini ve rakiplerin bundan...

Karabükspor Kötü Gidişe Dur Demek İstiyor
Kardemir D.Ç Karabükspor Asbaşkanı Ahmet Gölbek, 3 haftadır kaybedilen puan ve kötü oyun noktasında tahammül sınırının son noktasına geldiklerini söyledi.

Gölbek, özellikle son 3 maçtır kötü oyun sergilediklerini ve rakiplerin bundan faydalanarak puan kazandıklarını anlatan Gölbek, “Defansta iyisiniz, orta saha ve ileride kötüsünüz. Böyle bir anlayış pek mümkün değil. Takım birbirleri ile yardımlaşma ve takım oyunudur. Bir taraf iyi olduğunda diğer taraf kötü olunca tüm oyununuz bozuluyor. Bu anlamda teknik kadro önümüzdeki maça çok daha iyi bilenmiş ve değişik bir kadro ile çıkabilir. Şimdiye kadar şans verilen sporcularımız bu şanslarını daha az yakalayabilir yada akıllarını başlarına alıp gerçek performansları ile saha çıkıp ortaya koyarlar. Bir sporcu çok iyi yada üstün yetenekli olabilir. Ama o üstün yeteneğini sahaya yansıtınca iyi futbolcu olursunuz. Sahada ruh gibi gezinen sporcuyu iyi sporcu demenin bir anlamı yok. Eğer bizim içimizde bu tür futbolcu varsa verilen şansları iyi kullanamadılar ise bu saatten sonra kendileri düşünecekler. Artık Karabükspor olarak tahammül noktasının sınırına geldik” dedi.

Asbaşkan Gölbek, Karabük’te kimsenin paniğe ve telaşa kapılmasına gerek olmadığını da ifade ederek şunları söyledi:

“Bu takım toparlanarak kaybettiği puanları almaya başlayacaktır. Önümüzde çok dezavantajlı sayılabilecek bir fikstürümüz vardır. Buna rağmen Karabükspor yönetim yapılanması, teknik yapılanması ve futbolcu yapısı ile bu kötü gidişli 3 haftayı geride bırakacaktır. Bazı takım içi operasyonlarda teknik kadromuz gereken önlemi alacaktır. Kardemir D.Ç Karabükspor bu ligi hak ettiği yerde bitirecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48