Yunis Çelebi Ak Parti’den Yıldızeli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

2014 yılı yerel seçimleri için aday adaylığı başvurularının başlamasının ardından, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde Yunis Çelebi AK Parti'den belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.Çelebi yaptığı açıklamada;”...

Yunis Çelebi Ak Parti’den Yıldızeli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
2014 yılı yerel seçimleri için aday adaylığı başvurularının başlamasının ardından, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde Yunis Çelebi AK Parti'den belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Çelebi yaptığı açıklamada;” Büyük düşünüp büyük projelere imza atmak Yıldızeli'ni göç veren değil, göç alan bir şehir statüsüne sokmak ana hedefimdir. Şüphesiz belediyecilik sadece yol, su ve kanalizasyon çalışmaları değil; sosyal hayatın tüm alanlarında medeniyet imkanlarından halkın gereği gibi yararlanmasını sağlayacak çalışmalar bütünüdür. Yıldızeli'nde 1994 yılından beri titizlikle, yapılan hizmetleri takip eden bir kardeşiniz olarak gereği gibi yapılmayan ve yapılması gereken işlerin eksikliklerini yaşayan ilçemizi Türkiye'nin dinamizminden ve gücünden hareketle, olması gereken noktaya getirmek için çalışacağım. Bu ise bir ekip ve koordinasyon çalışması ile olabilir.Belediyeciliği bilen bir kardeşiniz olarak gelin Yıldızeli'ni hep birlikte geleceği aydınlık yaşanabilir ve medeniyetin ulaştığı seviyeden nasipli bir şehir haline getirelim. Denenmişler zaten denenmiştir. Yeni bir aşk ve dinamizmle göreve talibim ve sizlerin hizmetinde bulunmaya hazırım” dedi.

Halktan kopuk, durağan, benim adamım anlayışında bir belediyecilik düşüncesi başarısızlığı ile birlikte tarihte kalmıştır diyen Çelebi; “ Artık devir, yeni bir bakış açısı ile dinamik herkesi kucaklayan hakka ve insana saygılı donanımlı belediyecilik ilkeleri doğrultusunda çalışmakla başarılı neticeler alınabilir” şeklinde konuştu.

Çelebi, "AK Parti tarafından aday olarak gösterilip, belediye başkanı olursam güzel ilçemiz Yıldızeli'ni, Sivas'ın en eski fakat en geri kalmış ilçe statüsünden çıkaracağıma ve hızla gelişme ve büyümesine, göç veren değil aksine göç alan ve ekonomik ve kültürel yönden şaha kalkmış bir Yıldızeli yapacağıma söz veriyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER