Sivas Belediye Başkanı Ürgüp’ten Kurban Bayramı Mesajı

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Ürgüp mesajında; Bizim kültürümüz ve inancımızda en sevinçli günler şüphesiz bayramlardır. Bayramlar dayanışmanın, kardeşlik bağlarının,...

Sivas Belediye Başkanı Ürgüp’ten Kurban Bayramı Mesajı
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Ürgüp mesajında; Bizim kültürümüz ve inancımızda en sevinçli günler şüphesiz bayramlardır. Bayramlar dayanışmanın, kardeşlik bağlarının, sevginin, muhabbetin ve hoşgörünün en güzel ve en doğal haliyle yaşandığı anlardır. Kurban bayramı ise kalplerin dayanışma, yardımlaşma, kucaklaşma duygularıyla dolduğu, gönüllerin aynı çağrıya yönelerek, aynı ilahi emirde birleşme huzurunu yaşadığı müstesna bir zamandır. Esasında bir yönüyle kurban edilmesi istenen, bencillik, kibir, gurur, kısaca nefsin kötü huylarıdır. Övülen ve tavsiye edilen ise dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik, sevgi, muhabbet, kısaca güzel ahlaktır” ifadelerini kullandı.

Ürgüp, mesajının devamında şunları kaydetti:

"Sivas Belediye Başkanı olarak, görevime başladığım günden bu yana bütün Sivaslıları büyük bir aile olarak görerek, hüzünlerin de sevinçlerin de aile sıcaklığı içinde paylaştıkça güzelleştiği gerçeğinden hareket etmeye çalıştım. İşte bugün bir Kurban Bayramını daha büyük bir aile olarak birlikte geçirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER