İlk Hacı Kafilesi Sivas’a Döndü

Sivas’a dönen ilk hacı kafilesi sevinç gözyaşlarıyla karşılandı.Kutsal topraklarda hac vazifelerini yerine getiren hacılar, Sivas’a dönmeye başladı. Medine'den Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na inen ilk hacı kafilesi, aileleri ve yakınları...

İlk Hacı Kafilesi Sivas’a Döndü
Sivas’a dönen ilk hacı kafilesi sevinç gözyaşlarıyla karşılandı.

Kutsal topraklarda hac vazifelerini yerine getiren hacılar, Sivas’a dönmeye başladı. Medine'den Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na inen ilk hacı kafilesi, aileleri ve yakınları tarafından sevinç ve gözyaşlarıyla karşılandı. Havaalanı bekleme salonunu saatler öncesinden gelerek dolduran hacı aileleri ve yakınları, sevdiklerini biran önce görmek için izdiham oluşturdu.

Yanlarında getirdikleri hediyeleri ve zemzem sularını bagaj arabalarına yerleştiren hacılar, sevinç gözyaşları içinde sevdikleriyle kucaklaşarak hasret giderdiler. Hacdan dönen Yahya Ediş hac için kutsal topraklara ilk defa gittiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Hac farizası görevini yerine getirmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirten Ahmet Turan Ateş’te Suudi Arabistan’da Diyanet İşleri Başkanlığının profesyonelce bir hizmet yürüttüğünü belirterek hiçbir sıkıntı yaşamadan ibadetlerini yerine getirdiklerini ifade ederek yetkililere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48