İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Ayhan mesajında, “Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün...

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ayhan mesajında, “Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün değerlerini benimsemiş ve bu değerlere dün olduğu gibi bugün de aynı heyecanla sahip çıkmaktadır. 90 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bıraktıkları miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluktur. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız görev ağır ancak, bir o kadar da gurur verici. Bu sorumlulukla her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Ayhan mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu şanlı millet, hiçbir zaman din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek birlik ve beraberliğini göstermiştir. Bu birlik ve beraberliğimiz, dün olduğu gibi bugün de canlılığını korumakta, dosta güven, düşmana korku vermektedir. İnanıyorum ki; ülkemiz çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, insanımız bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir yol alacak, elde ettiğimiz bu başarılarla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER