Çal Dağında Yamaç Paraşütü Eğitimi Düzenlendi

Yıldızeli ilçesinde Türk Hava Kurumu tarafından yamaç paraşütü sertifikalandırma kursu düzenlendi.THK Sivas Şubesi tarafından düzenlenen kursa 15 kursiyer katıldı. Kursiyerlere THK tarafından görevlendirilen Faruk Bozkurt ve Cihan Yavuz...

Çal Dağında Yamaç Paraşütü Eğitimi Düzenlendi
Yıldızeli ilçesinde Türk Hava Kurumu tarafından yamaç paraşütü sertifikalandırma kursu düzenlendi.

THK Sivas Şubesi tarafından düzenlenen kursa 15 kursiyer katıldı. Kursiyerlere THK tarafından görevlendirilen Faruk Bozkurt ve Cihan Yavuz öğretmenlik etti. Uçuş eğitiminden önce kursiyerler teorik eğitim aldılar. Kursiyerler daha sonra öğretmenler nezaretinde uçuş yaparak seviyelerine göre sertifika alacaklar.

Çal Dağı’nın yamaç paraşütüne son derece elverişli olduğunu belirten Öğretmen Faruk Bozkurt, “Çal Dağı bölgede çok özellikli bir yer olması bakımından yamaç paraşütü için uygun şartları barındırıyor. Yüksekliği ve uçuş tepeleri oldukça müsait. Amatör uçuşlar için son derece verimli, bu bakımdan ileriki zamanlarda birçok pilot tarafından tercih edileceği kanaatindeyim.” Dedi.

Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin, Yıldızeli Cumhuriyet Savcıları Osman Bademci ve Şenol Akbacık kursiyerleri ziyaret ederek öğretmenlerden bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER