Şırnak’ta, Mısır’daki Darbe 100. Gününde Kınandı

Mısır'da hükümete ve Cumhurbaşkanına karşı gerçekleştirilen askeri darbenin 100. günü nedeniyle Şırnak'ta toplanan bir grup, basın açıklaması yaptı.Şırnak Karayolları Kavşağı’nda toplanan bir grup, ellerinde pankartlarla, sloganlar...

Şırnak’ta, Mısır’daki Darbe 100. Gününde Kınandı
Mısır'da hükümete ve Cumhurbaşkanına karşı gerçekleştirilen askeri darbenin 100. günü nedeniyle Şırnak'ta toplanan bir grup, basın açıklaması yaptı.

Şırnak Karayolları Kavşağı’nda toplanan bir grup, ellerinde pankartlarla, sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Burada basın açıklamasını Memur-Sen il temsilcisi Hakan Usal okudu. Usal, “Mısır’daki batı destekli ordunun, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan’ül Müslimin Cemaati’ne yönelik gerçekleştirdiği darbeyi, Doğu Türkistan’daki katliamı Suriye’de iki yıldır süren katliamları ve diğer coğrafyalarda yaşanan zulümleri, kimden gelirse ve kime yapılırsa yapılsın şiddetle kınıyor, insanları insanlığa sahip çıkmaya davet ediyoruz. Zulmün dini, dili ve milleti yoktur. Bizlere düşen ise zulmün karşısında tek millet olabilmektir. Rabia Platformu olarak darbeyi gerçekleştiren ordu ve destekleyicileri, emperyalizm ve siyonizmin küresel çıkarlarına hizmet etmektedirler. Mısır halkının çoğunluğunun bedel ödeyerek elde ettiği demokratik kazanımlarını ortadan kaldırmaya yönelik bu katliamları ve darbeyi kınıyoruz. Tahrir devrimi ile başlayan sürecin bugün seçimle başa gelmiş sivil idareye yönelik darbeye dönüşmesi, İslam'dan rahatsız olan uluslararası komplo merkezlerinin boş durmadığını bir kez daha gözler önüne sermektedir. Mısır halkı bu askeri darbeyi püskürtmeli, ülkeler işgal ederek süslü vaatlerde bulunan Batı ve Amerika'nın, halkın iradesine karşı duramayacağını, darbeden yana tavır takınan ikiyüzlülere bunu bir kez daha göstermelidir. İnanıyoruz ki; kendisini insana ve insanlığa hizmet etmeye adamış gençliğin darbelere karşı direnişi insanlığın direnişiyle sonuçlanacak. İnsana karşı yapılan zulmü sona erdirmeyi amaçladığımız bu kutlu sefer, Mısır’da darbeyi sona erdiren soylu bir zaferle taçlanacak. Mısır'da 100 gündür hüküm süren zulme isyanımızla kendisini Rabia Kuşağı olarak adlandıran bizler; Mısır’da darbenin ikinci yüz gününe ulaşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Grup, açıklamaların ardından sessizce dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48