Silopi’de Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

Bu yıl 30 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında Türkiye'de ilk kez düzenlenen Amatör Spor Haftası Silopi’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.Silopi Kapalı Spor Salonu'nda yapılan etkinliğe Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adil...

Silopi’de Amatör Spor Haftası Etkinlikleri
Bu yıl 30 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında Türkiye'de ilk kez düzenlenen Amatör Spor Haftası Silopi’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Silopi Kapalı Spor Salonu'nda yapılan etkinliğe Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adil Özer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Birlik, öğretmenler ve öğrencileri katıldı. İstiklal Marşı'nın okunması ile başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adil Özer yaptı. Özer, Türkiye'de ilk kez düzenlenen Amatör Spor Haftası'nın Silopi’de de kutlandığını söyledi. Özer “Halkımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın düzenli olarak spor yapmalarının sağlanması, fiziksel aktivite alışkanlığının özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmesi elde edilen başarıların halka tanıtılması ve spora yeni bireylerin kazandırılması ülkemizde sporun gelişmesi bakımından sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması için genel müdürlüğümüz tarafından 30 Eylül-6 Ekim tarihleri Amatör Spor Haftası olarak belirtilmiş olup, hafta münasebetiyle ilçe müdürlüğümüz tarafından çeşitli branşlarda spor faaliyetleri yapılacaktır. İlçemizde amatör sporun canlandırılması amacıyla spor kulüpleri teşvik edilecek ve yeni spor kulüplerinin kurulması için çaba harcanacaktır. Sporun daha aktif hale getirilmesi sağlanacaktır. Etkinliğe katılan tüm öğretmen ve antrenörlerimize başarılar dilerim” dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler arasında masa tenisi ve basketbol gösteri maçları yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48