Şirvan'da 2. Zivzik Nar Şöleni Yapılacak

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Dişlipınar köyünün en önemli gelir kaynağı olan narın tanıtımı için ‘2. Zivzik Nar’ şöleni yapılacak.Zivzik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından yapılan şölenin 6 Ekim...

Şirvan'da 2. Zivzik Nar Şöleni Yapılacak
Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Dişlipınar köyünün en önemli gelir kaynağı olan narın tanıtımı için ‘2. Zivzik Nar’ şöleni yapılacak.

Zivzik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından yapılan şölenin 6 Ekim Pazar günü yapılacağını ifade eden dernek başkanı Süleyman Kümek, Zivzik narına Türkiye piyasasında hak ettiği değeri sağlamak için böyle bir organizasyon yapılacağını söyledi. Şölene, Siirt’in yanı sıra il dışından çok sayıda kişinin davet edileceğini ifade eden Kümek, "Merkezi İstanbul'da bulunan derneğimizin en büyük amacı ses getirebilecek bir etkinliğe imza atmaktır. Köyde yetişen narın organik olması onu rağbet haline getiriyor. Zivzik narını tanıtıp, pazar bulabilmek için alt yapı sorunlarının çözümü için bu yıl 2.'si düzenleyeceğimiz bu çalışmalarla hedeflenen markayı elde etmeyi planlıyoruz. Bu amaçla bir ay öncesinden başladığımız organizasyon çalışmalarımız sonuçlandı. Kürtçe, Türkçe ve Arapça afiş ve pankartla mesaj vereceğiz. İl dışından tanınan birçok siyasetçi ve iş adamını davet edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48