20 Yıldır Tavşan Ve Horoz Satarak Geçimini Sağlıyor

Yaklaşık 20 yıl önce Eruh ilçesinden Siirt'e göç eden Adil Kaçar (67), tavuk ve tavşan satarak geçimini sağlıyor.Çalışmaktan şikayetçi olmadığını belirten Kaçar, zor da olsa ailesinin nafakasını çıkardığını söyledi. Kaçar,...

20 Yıldır Tavşan Ve Horoz Satarak Geçimini Sağlıyor
Yaklaşık 20 yıl önce Eruh ilçesinden Siirt'e göç eden Adil Kaçar (67), tavuk ve tavşan satarak geçimini sağlıyor.

Çalışmaktan şikayetçi olmadığını belirten Kaçar, zor da olsa ailesinin nafakasını çıkardığını söyledi. Kaçar, "1993 yılında Eruh’tan kent merkezine göç ettik. Çocuklarım büyüdü ve evlendi. Ancak maddi imkansızlıklardan ötürü 7 yaşından beri çalışıyorum. Yaşımın ilerlemesine rağmen çalışmak zorundayım. Yaşıtlarım kahve köşelerinde vakit geçirirken ben aile nafakamı tavuk, horoz ve tavşan satarak çıkarıyorum. Günlük 10 ile 20 lira arasında para kazanmama rağmen aza kanaat ediyorum. Hatta çalışmayı ibadet olarak gördüğüm için Allah kuvvet verirse ömrümün sonuna kadar çalışmayı arzuluyorum. Köylülerden aldığım tanesi 20 ile 25 lira arasında değişen tavuk, horoz ve tavşanları 30 ile 35 lira arasında satıyorum" dedi.

Sabit bir yeri olmadığı için bu işi seyyar olarak yaptığını belirten Kaçar, hayvanları elde, bazen de boş teneke içinde iş yerlerini tek tek gezerek sattığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48