Topçu Meydanın Üst Yapımına Başlandı

Şanlıurfa Belediyesi tarafından, Topçu Meydanı’ndaki bin 50 araçlık kapalı otoparkın yapımının tamamlamasının ardından Ramazan Bayramı sonrası meydanın üst yapımın işine başladı.Yaklaşık 5 ayda tamamlanması hedeflenen Topçu Meydanı...

Topçu Meydanın Üst Yapımına Başlandı
Şanlıurfa Belediyesi tarafından, Topçu Meydanı’ndaki bin 50 araçlık kapalı otoparkın yapımının tamamlamasının ardından Ramazan Bayramı sonrası meydanın üst yapımın işine başladı.

Yaklaşık 5 ayda tamamlanması hedeflenen Topçu Meydanı üstyapım çalışmaları Amfi Tiyatro kısmıyla yürütülüyor. Topçu Meydanı içerisinde kalan Bahçelievler eski Sağlık Ocağı’nın dış kısmında ise zımparalama çalışmaları yapılıyor. Amfi Tiyatro’nun yanı sıra zemin kaplaması da geometrik şekillerle renkleneceği bildirildi. Meydanın eski vilayet binası ön kısmında ise piramitler şeklinde kamelyalar ve oturma bankları yapılıyor.

Meydanın bir bölümünde konuşma sahnesinin de yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’nın meydanlar kenti olacağını, bu meydanlardan birinin ismini de Mısır’daki Adeviye ya da Rabia Meydanı vermek için mecliste görüşmelerini gerçekleştireceklerini söyledi. Topçu Meydanındaki üst ihalesinin ardından bayramdan sonra başlayan çalışmaların hummalı bir şekilde ilerlediğini dile getiren Fakıbaba, Şanlıurfalıların hizmetin en iyisini hak ettiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48