Şanlıurfaspor, Güreş Takımına Sahip Çıktı

Şanlıurfaspor Kulübü, futbol ve basketboldan sonra güreşe de el atarak 2 milli güreşçiyi bünyesine kattı.Hakan Murat Çankaya ve Murat Fırat’ı bünyesine katan sarı-yeşilli kulüp, bundan böyle güreşte de söz sahibi olacak. Şanlıurfaspor,...

Şanlıurfaspor, Güreş Takımına Sahip Çıktı
Şanlıurfaspor Kulübü, futbol ve basketboldan sonra güreşe de el atarak 2 milli güreşçiyi bünyesine kattı.

Hakan Murat Çankaya ve Murat Fırat’ı bünyesine katan sarı-yeşilli kulüp, bundan böyle güreşte de söz sahibi olacak. Şanlıurfaspor, Yönetim Kurulu üyesi ve GÜRBAĞ Beton sahibi İşadamı İsmail Bağıban’ın destek verdiği güreşçi gençler, Bağıban’ı ziyaret etti.

Adıyaman yolundaki GÜRBAĞ Beton’a giderek Bağıban’ın konuğu olan gençlere tam destek veren İşadamı Bağıban, maddi ve manevi olarak kendilerinin her türlü ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Şanlıurfaspor İdari Menajeri Hakan Keşküş ve Güreş Antrenörü İsmail Çadırcı ile beraber Bağıban’dan destek sözü alan güreşçi gençler mutlu olurken, hem okuyacak hem de Şanlıurfaspor bünyesinde müsabakalara katılacak.

Gençlerin malzemelerinden, tüm ihtiyaçlarına kadar her türlü imkânı sağlayacak olan İşadamı İsmail Bağıban, “Şanlıurfa’da sporun gelişmesi için her şeyi yaparım, yeter ki Urfa’dan yetenekli gençlerimiz çıksın ve şehrimizin ismini dünyaya duyursun” dedi.

Spor’u çok sevdiğini belirten Bağıban, “Her türlü sportif faaliyeti izliyorum. Ata güreşimiz olan güreşin de ülkemizde çok önemli bir yeri var. Yıllardır güreşçilerimizin haltercilerimizin elde ettiği başarılar işle övündük. Onlarla gurur duyduk. Bu gençlerimizden de isteğim, başarılı olmaları ve dünyada söz sahibi sporcular haline gelmeleridir. Kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Gidip başka bir şehirde güreş sporunu yapacaklarına kendi şehirlerinde yapsınlar. Hem Şanlıurfa hem de Şanlıurfaspor’un ismini tüm dünyaya duyursunlar” diye konuştu.

Şanlıurfaspor bünyesinde müsabakalara katılacakları için çok mutlu olduklarını söyleyen Hakan Murat Çankaya ve Murat Fırat, İsmail Bağıban’a teşekkür etti.

Güreşçi Hakan Murat Çankaya, “İsmail Bağıban ağabeyimizi inşallah mahcup etmeyeceğiz. Müsabakalarda elde etiğimiz başarılar ile hem memleketimizi hem de Şanlıurfasporumuzun ismini duyuracağız. İsmail Bağıban’a bize vermiş olduğu desteklerden dolayı minnettarız. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güreş Antrenörü İsmail Çadırcı ise Murat Çankaya ve Murat Fırat’ın çok yetenekli gençler olduğunu ifade ederek, “Hakan Murat Çankaya, 1 defa Türkiye Şampiyonluğu, 2 defa Türkiye üçüncülüğü, 5 defa milli olarak uluslar arası müsabakalara katıldı. 2 uluslararası turnuvada ülkemize madalya kazandırdı. Bu sene de Türkiye adına Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na katıldı. Murat Fırat ise 1 Türkiye birinciliği, 1 Türkiye ikinciliği ve 1 de Türkiye üçüncülüğü bulunuyor. 1 defa da milli olarak uluslar arası müsabakalarda ülkemizi temsil etti” açıklamasını yaptı.

Genç güreşçilerinden çok umutlu olduğunun da altını çizen Antrenör Çadırcı, onlara destek ve şans verilmesi halinde Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin adını dünyada duyuracaklarını söyledi.

Konuşmalar sonrasında Şanlıurfaspor forması giyen güreşçi gençler, İşadamı İsmail Bağıban ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48