Şanlıurfa’da Kobiler Kümelenme Modeli İle Büyüyecek

Ekonomi Bakanlığı KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Danışmanlarından Kıdemli Uzman Barış Cihan Başer ve Uzman Hatice Şafak Ergün Karacadağ, Kalkınma Ajansı’nın koordinesiyle geldikleri Şanlıurfa’da KOBİ’lere kümelenme modelini...

Şanlıurfa’da Kobiler Kümelenme Modeli İle Büyüyecek
Ekonomi Bakanlığı KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Danışmanlarından Kıdemli Uzman Barış Cihan Başer ve Uzman Hatice Şafak Ergün Karacadağ, Kalkınma Ajansı’nın koordinesiyle geldikleri Şanlıurfa’da KOBİ’lere kümelenme modelini anlattı.

Tekstil, elektrik makineleri, yapı malzemeleri, kuyumculuk, gıda imalatı, turizm, sulama ekipmanları, tarım makineleri gibi Şanlıurfa'da kümelenme potansiyeli olan sektörlerde iştigal eden firma temsilcilerine yönelik ve Ekonomi Bakanlığı'nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Programı (URGE) Destekleri ile Bölgedeki Sektörlerin Destek Programından Yararlanabilmesi için Yol Haritası belirlenmesi konularında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ŞUTSO’da yapıldı.

Barış Cihan Başer ve Hatice Şafak Ergün kümelenme ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) destekleri ile ilgili sunum gerçekleştirdi ve sunumun ardından işadamlarının sorularını cevapladı. ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Meclis Üyeleri, Mehmet Erdem, Ahmet Sambur, Reşat Karadeniz, Mehmet Günak, Karacadağ Kalkınma Ajansı Uzmanlarından Mustafa Elhasoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ile işadamları katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER