Kızılay Kan Toplamaya Devam Ediyor

Şanlıurfa’da Kızılay adına kan toplama çalışmaları devam ediyor. Balıkgöl’de kurulan kan toplama standına Şanlıurfalı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.Konu ile ilgili açıklama yapan Haşimiye Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Murat Karaçizmeli,...

Kızılay Kan Toplamaya Devam Ediyor
Şanlıurfa’da Kızılay adına kan toplama çalışmaları devam ediyor. Balıkgöl’de kurulan kan toplama standına Şanlıurfalı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Haşimiye Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Murat Karaçizmeli, Şanlıurfalı vatandaşların kan verme konusunda duyarlı olduğunu ifade ederek, “Bu ilginin yıl sürekli devam etmesini istiyoruz. Kan vermenin önemini herkese aşılamamız gerekir” dedi.

Günde 100 ünite kan toplamayı hedeflediklerini belirten Dr. Murat Karaçizmeli, “Buradaki amacımız günlük 100 ünite kan toplamak. Fakat 60 ünite kan toplayabiliyoruz. Kan verme bilincini herkese yaymamız lazım. Şanlıurfalı vatandaşlarımız kan verme konusunda ilgisi yoğun ama daha da bu ilgiyi artırabiliriz. Merkez yönetimden ve belediyeden kan verme konusunda destek vermelerini istiyoruz. 18-65 yaş arası bütün duyarlı vatandaşlarımızı da kan vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48