Her Müşteriye ‘bereket Parası’

Şanlıurfa’daki ilk şubesini Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, bir İstanbul klasiği olan muhteşem lezzetinin yanı sıra Osmanlı geleneklerini de kente taşıdı.Osmanlı yemek kültürünün bir parçası...

Her Müşteriye ‘bereket Parası’
Şanlıurfa’daki ilk şubesini Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, bir İstanbul klasiği olan muhteşem lezzetinin yanı sıra Osmanlı geleneklerini de kente taşıdı.

Osmanlı yemek kültürünün bir parçası olan ‘diş kirası’ ile ‘bereket parası’ gibi gelenekleri büyük özveriyle sürdüren Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nde yemek yiyen herkese kasaya gelip hesabı öderken, ambalajlanmış ve her cüzdanda rahatça taşınabilen ‘bereket parası’ hediye ediliyor.

Mehmet Seracettin Efendi’nin 1920’de kurduğu, bugün bir İstanbul klasiği haline gelen tarihi işletme, Piazza şubesinde sunduğu klasik lezzet üçlüsü köfte, piyaz ve irmik helvasının yanı sıra, kuzu şiş, tavuk şiş, soslu tavuk gibi lezzetlerle de Şanlıurfalıların beğenisini kazandı.

‘Köf köf burger’ ile Şanlıurfalı gençlere hamburgere alternatif bir Türk lezzeti sunan Sultanahmet Köftecisi, Osmanlı’dan miras kalan bazı gelenekleri de Peygamberler Şehri’ne taşıdı.

Asırlık işletme; konuklarına, tedavülden kalkan, ancak koleksiyoncularda bulunabilen Cumhuriyet dönemi madeni paraları hediye ederken, ‘diş kirası’, ‘bereket parası’ gibi gelenekleri Şanlıurfa’da yaşatıyor.

Şanlıurfa Piazza Şubesi’nde sundukları lezzetin yanı sıra müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, damak zevkinin yanı sıra gönülleri de fethe den Sultanahmet Köftecisi, zengin yemek kültürüne sahip kent halkının öncelikli tercihleri arasında yer almayı başardı.

Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet S. Tezçakın, 4. nesil sahiplerden İsmail Timur Tezçakın ile işletmenin ortaklarından Murat Koçyiğit sık sık geldikleri Ş.Urfa Piazza’da, gördükleri yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Mehmet S. Tezçakın, Samsun ve Kahramanmaraş Piazza’da da şubelerinin bulunduğunu, Şanlıurfa’da bulunmaktan da büyük memnunluk duyduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48