Sadef’ten Genç’e Ziyaret

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) 6. Bölge Başkanı Köksal Akman ve yönetim kurulu üyeleri, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e ay-yıldızlı yeni hizmet binası için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Federasyonun çalışmaları hakkında...

Sadef’ten Genç’e Ziyaret
Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) 6. Bölge Başkanı Köksal Akman ve yönetim kurulu üyeleri, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e ay-yıldızlı yeni hizmet binası için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi veren Akman, belediyenin, mimarisi ve teknolojik donanımıyla Türkiye'de örnek olan yeni hizmet binasına taşınmasından dolayı Başkan Genç'i tebrik etti. Akman, "Yaptığınız her eser bölgeye ve Türkiye'ye örnek oluyor. Canik'te yapılan eğitim, sağlık, ticaret, alışveriş merkezleri gibi yatırımlar Samsun'un ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte. Bu nedenle sizi kutluyoruz" dedi.

EBYS ile uzakları yakın eden bir sistemle hizmet verdiklerini belirten Başkan Genç de, "Dünya hızla değişiyor ve biz de şehrimizi bu değişime hazırlıyoruz. Bu çağda bilgiyi ve bilişimi iyi yönetmemiz gerekiyor. Biz olaya sadece Canik olarak bakmıyoruz. Şehrimize bütüncül bakıyoruz. Biliyoruz ki yaptığımız her yatırım şehrimizi bir kademe daha yukarı taşıyor. Bu nedenle vizyonumuzu daima geniş tutuyoruz. Türkiye'de ilk olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ni Canik'te başarı ile uyguluyoruz. Artık vatandaşlarımızın işlerini görmek için belediyeye gelmelerine gerek yok. Bu sistemle dünyanın neresinde olunursa olunsun internetin olduğu her yerden belediye ile ilgili işler halledilebiliyor. Bir bakıma bu sistemle uzakları yakın ediyoruz" diye konuştu.

BELEDİYEYE GELMEYE GEREK YOK

İnterneti kullanamayan vatandaşların belediye binasının giriş katında kurulan EBYS Merkezi'den bütün işlemlerini halledebildiğini de ifade eden Başkan Genç, "Vatandaşlarımız artık ellerinde evrakla, kat kat dolaşmak zorunda kalmıyor. Başvurusunu yapıyor ve başvuru sonucu maille ya da telefonla kendisine bildiriliyor. Aynı zamanda 7 gün 24 saat hizmet veren bir belediyeyiz. 444 55 90 nolu telefonumuz günün 24 saati canlı çağrı hizmeti vermektedir. Vatandaşlarımız istek ve talepte bulunup, başvuru yapılıyor. Bunlar da sisteme işleniyor. Bu sistem mutlaka Samsun geneline yayılmalıdır. Bu sistem sayesinde Vezirköprü'nün Tahtaköprü köyündeki Ahmet Amca'nın belediyeye gelmesine gerek kalmıyor" şeklinde konuştu.

“ZAMANI YÖNETİYORUZ”

EBYS sayesinde zamanın da iyi yönetildiğine işaret eden Başkan Genç şöyle devam etti: "Biz kurduğumuz sistemle bilgiyi, finansı, zamanı, iletişimi ve insanı iyi yönetiyoruz. Artık belediye başkanlarının kriterleri değişti. Ürettiğiniz sağlık, eğitim merkezleri, önlediğiniz işsizlik oranı, sağladığınız sinema, tiyatro koltuk sayıları, artırdığınız ekonomik durum kadar başarılısınız veya değilsiniz, yani ürettiğiniz kadar değerlisiniz. Biz de bu yönde yaptığımız çalışmalarla şehrimizin yaşam kalitesini ve konforunu artırıyoruz. Bizim halkımıza verdiğimiz değer, yaptığımız eserlerdir. Bu millet için ne kadar çalışsak azdır. Hem kaynak üretiyoruz, hem iş yapıyoruz."

Başkan Osman Genç, ziyaretin sonunda SADEF 6. Bölge yönetimine yeni hizmet binasını gezdirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48