İl Genel Meclisi Ekim Ayı İlk Toplantısı

Samsun İl Genel Meclisi’nin ekim ayı ilk oturumu gerçekleştirildi.İl Genel Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında ilk olarak yoklama yapıldı. Yoklama yapılmasının ardından söz...

İl Genel Meclisi Ekim Ayı İlk Toplantısı
Samsun İl Genel Meclisi’nin ekim ayı ilk oturumu gerçekleştirildi.

İl Genel Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında ilk olarak yoklama yapıldı. Yoklama yapılmasının ardından söz alan Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Ayvacık'ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sonrasında tutuklanarak ceza evine gönderilen meclis üyesi Ali Keskin’in durumu hakkında açıklamalar yaptı. Meclis üyesi Ali Keskin’in kamuoyu aracılığıyla tutuklu olduğunu öğrendiklerini, bunun doğru olup olmadığını dair Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı ile sorduklarını söyleyen Karakurt, “Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 27 Eylül 2013 ve 2013/3822 sayılı yazısından, arkadaşımızın halen Çarşamba E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olduğunu öğrendik. Ve bu durumunun devam ettiği bildirilmekte. Bu ifadenin bu bilginin mazerete olup olmadığına dair yorum ihtiyacımız doğdu. Bunu da Özel İdare’nin hukuk müşavirliğine sorduk ve Danıştay’ın bir kararından bahisle mazeret olacağını ifade ettiler. Dolayısıyla arkadaşımız mazeretli olarak aramızda yoktur. Bizim bu bakımdan kendisini yok saymamız mümkün değildir” dedi.

Mustafa Karakurt’un ekim ayı birinci bileşimini açması ile birlikte, bu ay işlenecek olan gündem maddeleri günlere dağıtıldı. 10 komisyon raporunun okunduğu toplantı sona ererken, meclis yarın saat 14.00'te toplanarak gündem maddelerini görüşmeye başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48