Başkan Burma, Kulacadağlılarla Buluştu

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Kulacadağ köyünü ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.Kulacadağ Köyü Muhtarı Bekir Abaza ve köy sakinleri ile cami bahçesinde buluşan ve onlarla sohbet eden Atakum Belediye Başkanı Metin Burma,...

Başkan Burma, Kulacadağlılarla Buluştu
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Kulacadağ köyünü ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.

Kulacadağ Köyü Muhtarı Bekir Abaza ve köy sakinleri ile cami bahçesinde buluşan ve onlarla sohbet eden Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Kulacadağ’ın kısa bir süre sonra mahalle olarak Atakum Belediyesi’ne katılacağını açıkladı.

Atakum’un kurucu belediye başkanı olduğunu ve 15 yıldır başkanlık yaptığını hatırlatan Burma, “Hep halkın arasında, onlarla birlikteyim. Başım dik, alnım açıktır. Çamur içindeki bir yerden bugünlere gelmek kolay olmadı. Zorlu ve yorucu ama aynı zamanda zevkli bir iş yapıyoruz. Atakum kendiliğinden gelişmedi, bu bizim sayemizde oldu. Objektif bakan herkes bunu algılıyor ve takdir ediyor. İlçedeki gelişimi ve değişimi, Kulacadağ ve diğer mahalle olacak köylerimizde de başarmaya, bir bütün haline gelmeye çalışacağız. Biz, hizmette iddialıyız. Yaptıklarımız ortadadır. Bu iddiamızı sizin buralarda da sürdürmek niyetindeyiz” dedi.

Kardeşliğin kullanılabilecek en büyük enerji olduğunu vurgulayan Başkan Burma, "Kavga ederek siyaset yapmak, enerjimizi ve zamanımızı boşa harcamak benim tarzım değildir. Har zaman halkın ve ilçenin çıkarlarını düşünerek hareket ederim. Çünkü enerjimizi halk için kullanmak yerine kavga ederek boşa harcanmasına karşıyım. Eğer eleştirmem gereken bir şey varsa da lafımı esirgemeden söylerim ama bunu medeni ölçüler içerisinde yaparım. Kardeşçe, dostça, insanca yaşamak, işbirliği yapmak, işleri kolaylaştıracaktır" diye konuştu.

Köye gelmekten ve halkla iç içe olmaktan son derece mutluluk duyduğunu belirten Burma, "Ben kolay söz veren biri değilim. Önce işi anlayacağım, kafama yatacak, onu yapıp yapamayacağımı etüt eder, öyle söz veririm. Ama söz verdiğimde de mutlaka yerine getiririm. Ben dost bir insanım. Kimseyi şucu, bucu diye ayırmam. Bana siyaset gözlüğü ile bakmayan herkesle de sıcak ve samimi ilişkiler kurarım. Çünkü ben bütün Atakum’un belediye başkanıyım. İşim hizmet. Bunu yaparken de zevk alıyorum. Bir projeyi ortaya koyup, hizmete sunduğumda, bütün yorgunluğum geçiyor. Bir insan işini yapmanın huzurunu duyabiliyorsa bundan daha büyük mutluluk olamaz diye düşünüyorum. Benim arkamdaki tek güçte halktır” şeklinde konuştu.

Kulacadağ ve çevre mahalle muhtarları, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal, mahalle sakinlerinin katıldığı sohbette, Başkan Burma, köy ziyaretçi defterine de duygu ve düşüncelerini yazdı. Köy sakinleri, Başkan Burma'dan, yeni yaptırdıkları cami ive düğün salonu için yardım talebinde de bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48