Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde Deneme Çalışmaları Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 6 yeni içmesuyu arıtma tesisinden biri olan Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tamamlandı.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından, Sapanca...

Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde Deneme Çalışmaları Başladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 6 yeni içmesuyu arıtma tesisinden biri olan Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tamamlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından, Sapanca Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerine birinci sınıf su sağlamak için inşa edilen Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde deneme çalışmaları başladı. Konu hakkında değerlendirmede bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya'nın tüm bölgelerine birinci sınıf içmesuyu ulaştırmak için inşasına başladığımız 6 adet İçmesuyu Arıtma Tesisimizi büyük ölçüde tamamladık. Serdivan Hızırilyas, Karapürçek ve Sapanca Muradiye İçmesuyu Tesisimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Şimdi de Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerine birinci sınıf su sağlayacak olan Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisimizi hizmete alacağız" diye konuştu.

Kurtköy'de çalışmaların tamamlandığını belirten Rüstem Keleş, “Kurtköy İçmesuyu Tesisimizde deneme çalışmaları sürüyor. Çok kısa bir süre içerisinde deneme çalışmalarını tamamlayarak bu tesisimizi de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kurtöy'ün ardından, Hendek Yeşilyurt ve Arifiye bölgesine hizmet verecek, Hacımercan Tesisimizin de açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Kurtköy İçmesuyu Tesisi hakkında teknik bilgiler de veren Rüstem Keleş, “1 milyon 350 bin TL’lik yatırımla inşa ettiğimiz bu tesis, yılda yaklaşık 3 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede. Tam otomasyonlu bir sistemle arıtma sağlayan bu tesis sayesinde Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerinde oturan vatandaşlar, birinci sınıf su içecek. Tesis, bu bölgede yoğun yağışlı dönemde yaşanan bulanma sorununa da kesin çözüm getirecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48