Dünya'nın Birçok Yerinde İnsanlar Açlıktan Ölüyor

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Dünya Gıda Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında Dünyanın pek çok yerinde insanların açlıktan öldüğünü ve iyi beslenmedikleri için hasta olduklarına dikkat çekti.Sakarya Valisi Mustafa Büyük yayımladığı...

Dünya'nın Birçok Yerinde İnsanlar Açlıktan Ölüyor
Sakarya Valisi Mustafa Büyük Dünya Gıda Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında Dünyanın pek çok yerinde insanların açlıktan öldüğünü ve iyi beslenmedikleri için hasta olduklarına dikkat çekti.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük yayımladığı mesajında, Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de insanların yeterli ve dengeli beslenmelerine dikkat çekmek amacıyla 16 Ekim gününün her yıl ‘Dünya Gıda Günü’ olarak kutlandığına dikkat çekti.

“Bilindiği gibi dünya genelinde insanlığın karşı karşıya olduğu sorunlardan en önemlisi beslenme sorunudur” diyen Vali Büyük mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dünyada üretilen gıda maddeleri artan nüfusa yeterli gelmemektedir. Dünyanın pek çok yerinde insanlar açlıktan ölmekte, iyi beslenmedikleri için hasta olmaktadırlar. Bugün ülkemizde gıda üretimi ve tüketimi ile ilgili bir sorun bulunmamaktadır. Ancak gelecekte iyimser olabilmemiz için toprak ve su kaynaklarımızın kullanımında daha dikkatli davranmalıyız. Bu konuda toplum olarak hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu duygularla, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde; bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, beslenme ve barınma sorununun olmadığı bir dünya diler, bu vesile ile bütün vatandaşlarımıza selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER