Mhp Bingöl Genç İlçe Teşkilatı Kapatıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP'nin Bingöl'ün Genç İlçe Teşkilatı'nın kapatıldığını ve İlçe Başkanı Şevket Övün'ün kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.Teşkilat...

Mhp Bingöl Genç İlçe Teşkilatı Kapatıldı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP'nin Bingöl'ün Genç İlçe Teşkilatı'nın kapatıldığını ve İlçe Başkanı Şevket Övün'ün kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin tarafından yapılan açıklamada, parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden, Genç İlçe Teşkilatı’nın, MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldığı belirtildi. Açıklamada, "Bu karar 29 Ekim 2013 tarihinde il başkanlığına ve Bingöl Genç Kaymakamlığı'na bildirilmiştir. Genç İlçe Başkanı Şevket Övün hakkında kesin ihraç talebi ile disiplin sevk işlemi başlatılmış olmakla birlikte tahkikatın tamamlanması ve kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER