Koç: "biz Türk Milletiyiz Demekten Onur Duyarız"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç, Manisa ve ilçelerinde bir dizi seminer verdi.Akhisar’da, CHP İlçe Teşkilatı ile Otel Tütün Düğün Salonunda buluşan Koç, burada CHP İlçe Başkanı...

Koç:
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç, Manisa ve ilçelerinde bir dizi seminer verdi.

Akhisar’da, CHP İlçe Teşkilatı ile Otel Tütün Düğün Salonunda buluşan Koç, burada CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli, CHP Akhisar Belediye Başkan Aday Adayları Dr. Gökhan Gürel ve A. Vehbi Bakırlıoğlu ile partililer tarafından karşılandı. CHP’nin parti içi demokratikleşme sürecinde büyük yol kat ettiğine dikkat çeken Koç, şunları kaydetti: “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün sokaklarda tüm milletimiz ile birlikte kutlanması gerekiyordu. Bugün bir kaşık zeytinyağına limon sıkanlar, başka şeylerin içine de limon sıkıyor. Biz, bazıları gibi söylemekten gocunmuyoruz, biz Türk Milleti demekten büyük onur duyuyoruz. AK Parti kurulduğundan bu yana milletimizi bölerek hizmet etmeye çalışmaktadır. Başbakandan demokrat çıkmaz, bunların hazırladığı paket tam bir ucubedir, AKP’den demokrat kelimesi çıkmaz."

"LAİKLİĞİN ALTINI ÇÖKERTMEYE ÇALIŞIYORLAR"

CHP'yi sorgulayanların şimdilerde utandığını savunan Koç, laiklik olmadan demokrasinin olmayacağını söyledi. Laikliği çağdaş demokrasiye geçiş olarak nitelendiren Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitimden başlayarak kadınlarımıza kadar olan girişimler laikliğin altını çökertmeye çalışıyor. Bizleri hukuk yolu ile ikna edemiyorlar. 2002 yılından bu yana itiraz edilen hiçbir bölgede seçim iptal edilmemiştir. Ancak, 2002 yılında Siirt’te yapılan seçim iptal edilmiştir. Bunun sonucunda Türkiye’nin başına Recep Tayyip Erdoğan gelmiştir."

Yerel seçimlere değinen Koç, sözlerini şöyle tamamladı: "Akhisar’da iki tane pırıl pırıl aday adayımız var. Artık Ankara’da aday belirleme devri sona ermiştir. Genel Başkanımız parti içi demokratikleşmeye büyük önem vermektedir. Partimiz tüzük değişikliği ardından çok yol kat etmiştir. Tüm adaylarımız için hiçbir bireysel inisiyatif olmayacak, ya sandık ya da büyük merkezlerde komisyon eşliğinde anketler yapılacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48