İhlas Vakfı Umut Oluyor

Kurulmuş olduğu yıldan bu yana gerek ülkemizde gerekse yurtdışında yapmış olduğu çalışmalarla insanlığa hizmet eden İhlas Vakfı, bu kurban bayramında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olacak.Türkiye içinde toplam 31 yurdu ile üç binin...

İhlas Vakfı Umut Oluyor
Kurulmuş olduğu yıldan bu yana gerek ülkemizde gerekse yurtdışında yapmış olduğu çalışmalarla insanlığa hizmet eden İhlas Vakfı, bu kurban bayramında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olacak.

Türkiye içinde toplam 31 yurdu ile üç binin üstünde öğrenciye ev sahipliği yapan İhlas Vakfı aynı zamanda yurtdışında da 12 öğrenci yurdu ile hizmet veriyor.

Türkiye’de yapılan kurban kesimleri ile yurtlarda kalan öğrencilerin yıllık yiyecek ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen İhlas Vakfı, yurt dışında da alınan vekâletleri değerlendirerek yardıma muhtaç bölgelerde kurban kesimleri yapacak.

Geçtiğimiz yıl Somali, Afganistan, Etiyopya/Habeşistan, Sudan, Kenya ve Hindistan’da kesimler yaparak bölge halkına dağıtan vakfın bu seneki amacı daha çok vekâletle daha çok insana ulaşmak. Bu amaçla İhlas Vakfı hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Vakfın amacını “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i şerifi ile anlatan İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Okyay, bu yılda hayırseverlerin yardımlarıyla büyük bir coğrafyada kurban kesimi yapacaklarını söyledi.

Özellikle bu yıl Somali’de yapılacak olan kurban kesimlerini adet olarak arttırdıklarını belirten Okyay, “Somali’de yaşanan fakirliği, yoksulluğu kelimelerle anlatamazsınız. Ben de bunu Somali’ye gittiğimde yerinde gördüm. İnsanların su ve bir somun ekmek için mücadelesine şahit oldum. Somali’yi görmeyen oradaki fakirliği anlayamaz” ifadelerini kullandı.

Daha çok insana ulaşmak için her kesimden yardım beklediklerini dile getiren Okyay, “Bizim görevimiz aldığımız kurban vekâletleriyle yoksul halkın bulunduğu bölgelere bir nebze de olsa yardım edebilmek, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Bu sebeple hayır sahibi tüm Müslümanların yardımlarını ve vekâletlerini bekliyoruz” dedi.

“Afrika’daki Müslüman kardeşlerimize karşı dini ve tarihi sorumlularımız var.”diyen Okyay, sadece kurban kesimleriyle değil bastırdıkları kitaplar ile de halkı bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER