Çiçek'ten 'yargıtay'ın Balyoz Davası Kararına' İlişkin Açıklama

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Balyoz Davası'ndaki Yargıtay kararına ilişkin, "Keşke Türkiye bunları yaşamasaydı. Keşke bu işleri tartışacağımıza gücümüzü başka işlere yoğunlaştırsaydık. Türkiye'nin gücünü tüketmeseydik. Yargıtay'ın...

Çiçek'ten 'yargıtay'ın Balyoz Davası Kararına' İlişkin Açıklama
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Balyoz Davası'ndaki Yargıtay kararına ilişkin, "Keşke Türkiye bunları yaşamasaydı. Keşke bu işleri tartışacağımıza gücümüzü başka işlere yoğunlaştırsaydık. Türkiye'nin gücünü tüketmeseydik. Yargıtay'ın verdiği kararların bazıları kısmi karardır. Kanuni yolları hala açıktır" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen 'Balıkesir Tanıtım Günleri' etkinliklerinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, 'Balyoz Davası'ndaki Yargıtay kararına' ilişkin sorusuna Çiçek, "İnsan olarak üzüldüğümü dile getirmek istiyorum. Çünkü ceza almış olanların bir kısmı ile daha önceden çalışmıştık, görüşmüştük. Keşke Türkiye bunları yaşamasaydı. Keşke bu işleri tartışacağımıza gücümüzü başka işlere yoğunlaştırsaydık. Türkiye'nin gücünü tüketmeseydik. Yargıtay'ın verdiği kararların bazıları kısmi karardır. Kanuni yolları hala açıktır. İki senedir bir şeyi tartışamıyoruz. Türkiye'de yanlış kurallar varlığını sürdürdüğü sürece yanlış anayasa Türkiye'nin her gün önüne yeni sorunları ortaya çıkartıyor. Bunu tartışmak yerine anayasayı tartışmak gerekir. 4 siyasi parti bir anayasa için uzlaşamadılar. 'Milletvekilleri gözaltına alabilir mi' diye soruluyor. Hepimiz alınamaz diyorsak, o zaman bu yasalar varlığını niye sürdürüyor? Onun için siyaset hukukun önümüze koyduğu bu soruna iki senedir neden çözüm bulamadığımızı tartışalım. Vakit daha da gecikmeden yeni bir başlangıç ve yanlışlıkları ortadan kaldırmak için harekete geçmeliyiz" cevabını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48