Chp Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız Düzce’de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Düzce’de partililerle buluştu.İrfan İnanç Yıldız, Türkiye’nin tüm illerini dolaşarak gençlerin yaşadığı problemleri Ankara’ya genç bakış açısıyla...

Chp Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız Düzce’de
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Düzce’de partililerle buluştu.

İrfan İnanç Yıldız, Türkiye’nin tüm illerini dolaşarak gençlerin yaşadığı problemleri Ankara’ya genç bakış açısıyla aktardıklarını belirterek “Gençlik Kolları olarak Türkiye’de dolaşmadığımız il neredeyse kalmadı. Yerel sorunlar için Ankara’dan çözüm üretmek yerine yerinde görüp tespitlerimizi oluşturduk ve genç bakış açısıyla Ankara’ya taşıdık” dedi.

Düzce’yi çok önemsediklerini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu: “Özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Düzce’yi tercih etmiş olmamız, Düzce’ye verdiğimiz önemi ortaya koyuyor. Cumhuriyet değerlerine inanan, özgür, eşit, bu ülkenin aydınlık geleceğinde var olmak isteyen gençlerle özellikle bu tarihte buluştuk.”

Yıldız, Düzce’nin hak ettiği şekilde yönetilmediğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Düzce’yi gezdiğimizde buranın hak ettiği gibi yönetilmediğini gördük. Terminali olmayan, kültür merkezi olmayan, otobana bağlantısı olmayan bir il. Düzce’nin ciddi bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Düzce halkı yerel seçimlerde bu durumu değerlendirerek oylarını kullanacaktır.”

CHP’nin sosyal demokratik belediyecilik anlayışını gençler ile birlikte uygulayacağını söyleyen Yıldız, şunları söyledi: “Mevcut iktidar Türkiye gencini sadece gelecek olarak görmekten ziyade bugünün ortağı olarak da görürse sorunlar çözülür. CHP sosyal demokratik belediyecilik anlayışını gençler ile birlikte uygulayacaktır”

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntılara da dikkat çeken Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversiteli arkadaşlarımızın istihdam sıkıntısı var. Ak Parti, üniversitelerin eğitim seviyesini ve nitelikli eğitimi aşağılara çekti. Genç nüfus oy deposu olarak kullanılıyor.”

İrfan Yıldız, Düzceli gençleri CHP çatısı altında birleşmeye çağırarak sözlerini şöyle tamamladı: “Gençlerin öldürüldüğü, dinlenmediği, geleceğinin planlanmadığı 11 yıllık bir dikta yönetimi var. Biz, gençlere kendi kuracakları gelecekte söz sahibi olma garantisi veriyoruz. Düzceli genç arkadaşlarımızı partimize davet ediyorum.”

CHP Düzce İl Başkanı Haşim Al, 14 yıl aranın ardından bir gençlik kolları başkanını ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48