Cemil Çiçek: “dünün Sıkıntılarını Unutanlar Bugünün Kıymetini Bilemez”

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Marmaray’ın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Dünü hatırlamayanlar, dünün sıkıntılarını unutanlar bugünün kıymetini bilemez” dedi.TBMM Başkanı Çiçek, Marmaray Projesi'nin açılışı nedeniyle...

Cemil Çiçek: “dünün Sıkıntılarını Unutanlar Bugünün Kıymetini Bilemez”
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Marmaray’ın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Dünü hatırlamayanlar, dünün sıkıntılarını unutanlar bugünün kıymetini bilemez” dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Marmaray Projesi'nin açılışı nedeniyle Üsküdar’da düzenlenen törende konuştu. İnsanların ve toplumların hayatında heyecan duyduğu, gurur duyduğu, şükredeceği, teşekkür edeceği günler olduğunu anlatan Çiçek, “İnanıyorum ki bugün burada bulunan hepimiz için ve milletimiz için hem şükredecek bir gündür, hem de teşekkür edilecek bir gündür. Cenab-ı Hakk'a şükrediyorum böylesine anlamlı ve muhteşem eseri milletimize ve tüm insanlığa kazandırdığı için. Sayın Başbakanımıza, hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dünü hatırlamayanlar, dünün sıkıntılarını unutanlar bugünün kıymetini bilemez. Daha dün denecek kadar kısa bir süre evvel yatırım yapamayan, maaşı ödeyemeyen, borç bulamayan, iki yakası bir araya gelemeyen bir Türkiye’den, iki kıtanın yakasını bir araya getiren bir güne ulaştıysak gerçekten Cenab-ı Hakk'a çok şükretmeliyiz. Bugün Türkiye bu ve benzeri projeleri ya tek başına, ya özel sektörüyle, devletiyle ve dostlarıyla yapabiliyorsa ülkenin geleceği aydınlıktır. Yıkılacak duvarın altına hiçbir akıllı adam oturamaz. Eğer dostlarımız bize güveniyorsa, kredi verebiliyorsa; gelip bu ülkeye yatırım yapıyorsa, birlikte ortaklık kurabiliyorsak bu ülkenin geleceği aydınlıktır, bu ülkede istikrar, huzur ve gelecek var demektir. İnanıyorum ki her 29 Ekim’lerde bu ve benzeri projelerle Cumhuriyet'i kutladığımız an bayramlarımız daha anlamlı olacaktır. Cumhuriyet ve demokrasiyi bize kazandıranların ruhları şad olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48