Bahçeli: "imanın Karşısında Hiçbir Askeri Güç Dayanamadı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Milletçe tarihin her devrinde hür ve bağımsız yaşadık, bundan sonra da yaşayacağımızdan en ufak kuşku duymuyorum. Hiçbir çılgın, hiçbir çıldırmış, hiçbir aklını...

Bahçeli:
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Milletçe tarihin her devrinde hür ve bağımsız yaşadık, bundan sonra da yaşayacağımızdan en ufak kuşku duymuyorum. Hiçbir çılgın, hiçbir çıldırmış, hiçbir aklını kaçırmış bizi yolumuzdan döndüremeyecek, bağımsızlık ülkümüzden alıkoyamayacaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kızılcahamam Belediyesi'nin temel atma ve açılış töreninde bir konuşma yaptı. Cumhuriyetin 90. yıldönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan Bahçeli, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünü idrak ettiğimiz bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, en iyi dileklerimi sunuyorum. Kızılcahamam Belediyemizin 29 Ekim 29 Proje adıyla düzenlediği bu açılış ve temel atma töreninin sizlere, tüm kardeşlerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu ilçemiz yararına yapılan her icraatın, her çabanın yanında ve destekçisi olduğumuzu özellikle bilmenizi istiyorum.”

Kızılcahamam’ın Ankara’nın parlayan yüzü olduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “Kaynak sularıyla şifa dağıtan, herkesin ilgi ve sevgisini kazanmış bir yöresidir. Kızılcahamam Türkiye’ye malolmuştur. Doğal zenginlikleriyle, gelişmeye, büyümeye açık taraflarıyla ileriye doğru sürekli mesafe almaktadır. Kızılcahamam’da tarihimizin hatıraları vardır. Damak tadımızın eşsiz örnekleri bulunmaktadır. Buranın doğal güzelliklerinin yanında, sizlerin misafirperverliği, sıcaklığı, dostluğa verdiğiniz önem, yakınlığa biçtiğiniz değer gerçekten şükrana layıktır. Siz kim olduğunuzu hiç unutmadınız. Milli ve manevi değerlerinizi hiç yabana atmadınız. Türk milletine mensubiyet şuurunu hiç kaybetmediniz. Bu özelliklerinizle gönlümüzde ayrıcalıklı bir yer edindiniz, gururumuz oldunuz. Kızılcahamamlı kardeşim cesur ve yiğit olmasının yanı sıra, vatanını ve bayrağını her daim sahiplenmiş, kirli ellerin zarar vermesine de asla müsaade etmemiştir. Sizlerin desteği, sizlerin duası ve sizlerin samimiyeti bize güç ve şevk vermiştir”

Bahçeli, bu itibarla Kızılcahamam'ın her güzelliği, her hizmeti fazlasıyla hak ettiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Partimize verdiğiniz destek hamdolsun boşa çıkmamıştır. İşte açılış ve temelini atmak için burada toplandığımız belediye hizmetleri bunun bir kanıtıdır. Kızılcahamam’a hizmeti dua gibi gören, çalışkanlığıyla, dürüst ve gayretli yönetimiyle hepimizin haklı takdirini kazanmış olan değerli Belediye Başkanımız Sayın Coşkun Ünal Bey’e huzurlarınızda çabalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kızılcahamam Belediyesi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yorulmayacak, engellere takılmayacaktır. Sizlerin rahatı ve ihtiyaçlarınızın karşılanması için mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”

“AYRIMCILIK BİZE YABANCIDIR”

Parti olarak belediyecilik anlayışlarının merkezinde insan olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle konuştu:“Ayrımcılık bize yabancıdır. Partizanca yaklaşmak bize uzaktır. Vatandaşlarımızı itmek, incitmek ve ihmal etmek bizimle taba tabana zıttır. Biz hepinizi Cenab-ı Allah’ın bir emaneti olarak kabul eden gönül genişliğine sahibiz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, her Kızılcahamamlı kardeşim bizim canımızdır, değerimizdir. Bizim dilimiz kardeşlikten feyzini almaktadır."

Kullandıkları üslubun birliğe ve bütünlüğe dayalı olduğunu anlatan Bahçeli, şu konulara dikkat çekti: "Biz de tepeden bakma yoktur. Biz de insanımızı hor ve hakir görme asla bulunmamaktadır. Milletimin her ferdi, Kızılcahamam’ın her insanı bizim için vazgeçilemez, yeri doldurulamaz özelliktedir. Belediyecilik vizyonumuzun temel ilkeleri buna göre anlam kazanmakta, buna göre şekillenmektedir. İnsan mutluluğu gözetilmeden, insanı temeline alan bir yönetim iradesi gösterilmeden atılacak adımların hedefini bulması mümkün değildir. Bu nedenle her kardeşimin elinden tutmak ve sorunlarından kurtarmak öncelikli sorumluluğumuzdur." Belediye Başkanı Sayın Coşkun Ünal Bey ve mesai arkadaşlarının çok şükür bu sorumluluğu yerine getirdiğini anlatan Bahçeli, şöyle konuştu: "Bu sorumluluğu getirmeye de devam etmektedir. Sizlerin vereceği her destek hizmet kervanımızı büyütecektir. Sizlerin partimize yapacağı her katkı Kızılcahamam’a kazandıracak, meselelerinden kurtaracaktır. Buna inanıyor, hepinize sonuna kadar güveniyorum. Kızılcahamamlı kardeşim bizi dün mahcup etmedi, inşallah gelecekte de etmeyecektir. Kızılcahamamlı kardeşim bizi dün yalnız bırakmadı, önümüzdeki dönemde yine böyle yapacaktır. Çünkü siz dürüstlüğün sembolü, vefanın adresisiniz. Sizler, baskıdan korkmaz, tehditlerden yılmaz, tuzaklardan çekinmezsiniz. Ne olursa olsun doğrunun yanında olursunuz. Ne olursa olsun, milli vakar ve asaletin, aynı zamanda da Türklüğün safında yer alırsınız. Biliyorum ki kalbiniz Türkiye için atmaktadır. Bunun için de sizle iftihar ediyorum. Bunun için Kızılcahamam’a ayrı ve ayrıcalıklı bir sevgi ve hürmet beslediğimi bilmenizi istiyorum.”

“VATANIMIZI AÇIK HAVA HAPİSHANESİNE DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞANLAR BAŞARAMAMIŞTIR”

Bahçeli, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. Yıldönümünü gururla andıklarını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Cumhuriyet 94 yıl önce Samsun’da başlayan, adım adım büyüyen, sabırla, metanetle genişleyen istiklal mücadelesinin sonucudur. Türk milleti son yurdunu savunmak, bekasını sağlama almak, işgalcileri topraklarından kovmak için her şeyi göze almıştır. İmanın karşısında hiçbir askeri güç dayanamamış, asalete ve vatanperverliğe rağmen hiçbir teknolojik vasıta ayakta duramamıştır. Bugünlerde inkarcıların saldırılarına muhatap kalan aziz milletimiz, vatanı için göğsünü siper etmiştir. Türk milleti bağımsız yaşama iradesine asla leke sürdürmemiştir. Dahası kutlu varlığına zarar verdirmemiş, tarihi istikametinden ayrılmamıştır. Vatanımızı açık hava hapishanesine dönüştürmeye çalışanlar başaramamıştır. Geleceğimizi zincirlemeye uğraşanlar sonuç alamamıştır. İnsanımızı köleleştirmeye azmedenler muvaffak olamamışlardır."

Milletçe tarihin her devrinde hür ve bağımsız yaşadığımızı anlatan Bahçeli, şunları söyledi: "Bundan sonra da yaşayacağımızdan en ufak kuşku duymuyorum. Hiçbir çılgın, hiçbir çıldırmış, hiçbir aklını kaçırmış bizi yolumuzdan döndüremeyecek, bağımsızlık ülkümüzden alıkoyamayacaktır. Allah’ın izniyle tüm karşı çıkışlara ve keskin itirazlara rağmen Türkiye Cumhuriyet’i sizlerin sayesinde geleceğe uzanacak, sizlerle devamlılığını koruyacaktır. Çünkü Cumhuriyet fazilet olduğu kadar, şehitlerimizin emaneti, çekilen çilelerin ve ıstırap dolu günlerin aziz bir neticesidir. Bu değerimiz gölgelenmeyecektir. Bu değerimiz yıkılamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin gönüllü muhafızları, manen bekçileri elbette sizlersiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörleri şüphesiz hepinizsiniz."

Cumhurun, yani halkın kendi kendini yönetmesinin Cumhuriyetle teminat altına alındığını anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu nedenle otoriter arzuların, diktatör niyetlerin Cumhuriyet’ten rahatsızlık duyması normaldir. Bölücü heveslerin Cumhuriyetle didişmesi kendileri adına olması gereken bir durumdur. Siz kendi kaderinize hükmettiğiniz sürece Türkiye Cumhuriyet’i var olacaktır. Bu düşüncelerle tüm Kızılcahamamlı kardeşlerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Aziz ceddimize, Cumhuriyetimizin muhterem kurucularına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ve bugün açılışını yapacağımız, temelini atacağımız tüm hizmetlerin sizlere tekrar hayırlı olmasını diliyor, hepinizi Rabbim’e emanet ediyorum. Kızılcahamamlı kardeşlerimi milli tercih ve duruşlarından dolayı kutluyor, önümüzdeki yıl yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yine Milliyetçi Hareket’te karar kılacaklarını şimdiden görüyor ve sizlere şükranlarımı sunuyorum.”

Bahçeli konuşmasını ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyerek bitirdi.

Yapılan konuşmaların ardından 29 projenin açılışı ve temel atılması gerçekleştirildi. Törene Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış programı kapsamında Kubat bir konser verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48