Milletvekillerinden “cumhuriyet Bayramı” Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıl dönümü nedeniyle AK Parti Ordu Milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener ile CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, kutlama mesajı yayımladı.Milletvekili Fatih Han Ünal yayımladığı mesajında Türk...

Milletvekillerinden “cumhuriyet Bayramı” Mesajı
Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıl dönümü nedeniyle AK Parti Ordu Milletvekilleri Fatih Han Ünal ve İhsan Şener ile CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Fatih Han Ünal yayımladığı mesajında Türk milletinin, Atatürk’ün önderliğinde insanüstü bir gayret ve fedakarlıkla, bağımsızlık mücadelesinde eşsiz bir zafer elde ettiğini ve Cumhuriyet’in kurulmasıyla da, kendi devletinin yegane sahibi olduğunu belirtti. Ünal, mesajında, “Büyük, köklü ve güçlü bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve çağdaş yapısıyla, pek çok ülke için örnek model oluşturmaktadır. Ülkemizin dirlik ve düzeni için gerekli özenin, öncelikle bu niteliklerin oluştuğu Cumhuriyet değerlerinin çevresinde, kenetleneceğine ve yeni eserlerle yüceltilerek geleceğe güçlü bir şekilde taşınacağına olan inancımız tamdır. Gelinen noktada Türkiye’nin, geleceğin ülkesi olarak gösterilen güçlü ve dinamik bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor ve tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

ŞENER: “EGEMENLİK, KAYITSIZ, ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Milletvekili İhsan Şener ise, " ‘Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir' ilkesiyle Cumhuriyeti ayakta tutan aziz milletimiz ile büyük bayramı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin ön gördüğü özgürlükçü, demokrasiyi geliştirmek için bütün gücümüz ile çalışıyoruz. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin taçlandığı Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünde, aziz milletimizin bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

YILDIZ: “ÜSTÜMÜZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMELİYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili İdris Yıldız da Cumhuriyet Bayramı’nın, tarihte eşi görülmemiş bir Kurtuluş Mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış bir milletin, Büyük Önder Atatürk önderliğinde, sosyal ve siyasal alandaki sayısız başarılarından en önemlisinin yıl dönümü olan en büyük bayram olduğunu vurgulayarak, “Cumhuriyet, bu ulusun emperyalizme karşı mücadelesini simgeler ve bu mücadele sonrasında ulusumuzun hayatta kalma çabasını ortaya koyar. Cumhuriyetimizin kuruluşu ezilen diğer halklara da cesaret vermiştir. Cumhuriyetin ne kadar önemli olduğu emperyalist güçlerden bağımsızlığını kazanmasına rağmen ‘özgürlüğü’ eksik kalmış diğer devletlerin haline bakıldığında daha rahat anlaşılabilir. Cumhuriyetin gerçek anlamını bulabilmesi için çoğulculuğu esas alan sahici bir demokrasi, adalet üreten bir hukuk sisteminin varlığı ve insan haklarının uygulanabiliyor olması gerekmektedir. Bunun için mücadele etmeli, Cumhuriyetimizi yükseltmek ve sonsuza dek yaşatmak için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, emperyalizme karşı mücadele etmiş, var olma kavgası vermiş büyük Cumhuriyetimizin tüm vatandaşlarının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, saygılar sunarım” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48